Wiadomości

stat

Znamy program festiwalu All About Freedom

Jednym z ciekawszych koncertów podczas festiwalu jak i koncertów w Trójmieście w ogóle będzie występ niesamowitego duetu Wildbirds & Peacedrums.
Jednym z ciekawszych koncertów podczas festiwalu jak i koncertów w Trójmieście w ogóle będzie występ niesamowitego duetu Wildbirds & Peacedrums. mat. prasowe

Dokładnie za miesiąc ruszy trzecia edycja Festiwalu All About Freedom. Już dziś prezentujemy program tej imprezy.Organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności festiwal to przede wszystkim filmy. W tym roku pokazanych zostanie 20 fabuł i 10 dokumentów.

- Większość filmów będzie miała na festiwalu swoją polską premierę - opowiada Monika Bogdanowicz, koordynatorka przedsięwzięcia. - Chcemy skupić się na prezentacji kina europejskiego. Filmy będą pokazywane w pięciu cyklach: m.in. "Kultura wyzwolona/wyzwolenie przez kulturę" czy "Kiedy wolność zagraża wolności", wzajemnie ze sobą korespondujących.

Festiwal odwiedzą także twórcy. Tak będzie w przypadku obrazu otwierającego pokazy festiwalowe. "Dla chwili wolności" to debiut fabularny Arasha T. Riahiego, opowiadający o jego próbie przedostania się w latach 70. z Iranu do Austrii. Reżyser weźmie udział w spotkaniu poświęconym sytuacji w Iranie.

Podczas pokazów zostanie m.in. zaprezentowany obraz pt. "Będzie Głośno" opowiadający historię trójki muzyków: Jimmy'ego Page'a, The Edge'a z U2 i Jacka White'a. Mocnym punktem programu będą projekcje filmu "Głód", który otrzymał Grand Prix tegorocznego festiwalu Era Nowe Horyzonty i poświęconego współczesnej historii Francji "Początku", który znalazł się w oficjalnej selekcji konkursu w Cannes, z Gerardem Depardieu.

Nowością będzie miejsce projekcji filmów - gdańskie Multikino. - Chcemy otworzyć się na publiczność prezentując ambitne kino w miejscu, które ludzie odwiedzają bardzo często - tłumaczy Bogdanowicz. Projekcje będą odbywać się w godzinach popołudniowych.

Ale festiwal to nie tylko filmy, w jego trakcie odbędą się także dwa koncerty. 11 listopada w kinie Neptun w Gdańsku wystąpi L.U.C z projektem "Zrozumieć Polskę 39/89". Pokaże multimedialny spektakl poświęcony pięciu dekadom polskiej walki o wolność. W widowisku, w którym artysta połączył swoją muzykę z fragmentami wypowiedzi Hitlera, Stalina, Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego i Wałęsy, udział wezmą m.in. Zbigniew Namysłowski i Leszek Możdżer.

Podczas drugiego koncertu wystąpią artyści z zagranicy. W Centrum Stocznia Gdańska zaprezentuje się Speech Debelle, łącząca w swojej twórczości hiphopową poetykę z akustycznymi i folkowymi melodiami (wyróżniona w tym roku nagrodą Mercury Prize) oraz szwedzki duet Wildbirds & Peacedrums. Ich muzyka oparta jest na grze perkusji i wyjątkowym głosie Mariam Wallentin. Występ duetu był jednym z wydarzeń tegorocznego Off-Festivalu w Mysłowicach. Uzupełnieniem będzie koncert polskiej formacji BiFF, promującej dopiero wydaną, debiutancką płytę "Ano".

Nowością podczas tegorocznej edycji festiwalu będzie część teatralna. W jej ramach zostanie zaprezentowana koprodukcja Teatru Polonia i Europejskiego Centrum Solidarności, pt. "Pani z Birmy" Richarda Shannona w reżyserii Anny Smolar oraz "Sprawa Dantona" Stanisławy Przybyszewskiej, wyreżyserowana przez Jana Klatę.

Festiwal All About Freedom rozpocznie się 10 listopada i potrwa 12 dni.

Opinie (24) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

28

czerwca

Kino Letnie Kino Polska Gdynia, Plac Grunwaldzki

30

czerwca

Opera na Targu Węglowym: Paria Gdańsk, Targ Węglowy

02

lipca

Kino Letnie w Orłowie 2019 Gdynia, Scena Letnia w Orłowie

Rozrywka

Jemy na mieście: Wozownia Gdańska - kuchnia polska w smacznym wydaniu
Jemy na mieście: Wozownia Gdańska
Dropkick Murphys w Gdańsku. Relacja z koncertu na scenie Plener 33 w stoczni
Dropkick Murphys otworzyli scenę w stoczni

Kulinaria

Okiem dietetyka: wędliny sklepowe pod lupą
Okiem dietetyka: wędliny sklepowe
Jemy na mieście: Wozownia Gdańska - kuchnia polska w smacznym wydaniu
Jemy na mieście: Wozownia Gdańska

Planuj z nami tydzień

Sprawdź się

Gdzie przechowywany jest obecnie księgozbiór Johanna Uphagena?