stat
PATRONAT

Złota. Legenda Haliny Konopackiej - Agnieszka Metelska

Spotkanie z Agnieszką Metelską wokół książki "Złota. Legenda Haliny Konopackiej" (wyd. Czarne) - o lekkoatletce, dyskobolce, pierwszej polskiej złotej medalistce olimpijskiej. Mówiono o niej "złota dziewczyna", "gwiazda stadionu", "współczesna Diana". Jak udało jej się to osiągnąć w czasach, kiedy konserwatywne społeczeństwo oburzały kuse, sportowe stroje, a prawa kobiet dopiero się kształtowały?

Rozmowę poprowadzi Marta Kraszewska, trójmiejska blogerka literacka, publikująca na stronie rudymspojrzeniem.pl.

"Batory był jej domem przez dwa miesiące. Codziennie brała udział w porannej gimnastyce dla pasażerów. Ona miałaby ominąć poranne ćwiczenia? Wstyd."

Agnieszka Metelska, "Złota. Legenda Haliny Konopackiej"
"Wkroczyła na sportowe boisko leciutko i szczęśliwie jak tancerka, gdy wchodzi na scenę, ufna w siłę swojego talentu, urody, dojrzałej sztuki."
Krzysztof Zuchora, wykładowca AWF o Halinie Konopackiej

Wstęp wolny.

"Spotkania z książką" to cykliczne wydarzenia organizowane przez księgarnię Muzeum Emigracji w Gdyni we wnętrzach dawnego Dworca Morskiego. W przyjaznej atmosferze rozmawiamy o wybranych nowościach na rynku wydawniczym, zarówno tych skierowanych do dorosłych, jak i do dzieci. Towarzyszy nam ciepła kawa i herbata. Zapraszamy!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jedynym trójmiejskim artystą, który pracę zawodową w teatrze łączy z karierą poety i frontmana trójmiejskiego zespołu rockowego jest...?