stat
Wydarzenie już się odbyło

Zimowy Slam Poetycki

Startujemy z VII edycją Slamu Poetyckiego NZS UG. Spotkamy się tym razem w Klubie Atelier w sali z widokiem na morze, aby wspólnie zanurzyć się w świat poetyckiej ekspresji i twórczych wrażeń.

Jeżeli czujesz w sobie duszę artysty, chcesz spełniać się jako autor bądź też lubisz oddawać się refleksji nad twórczością innych - ten slam jest właśnie dla Ciebie!

Podobnie jak raperzy, urządzający freestyle'owe bitwy, tak poeci stają ze sobą do walki, prezentując własne teksty, a także elementy improwizacji i gry z publiką. Serdecznie zapraszamy osoby doświadczone, jak i te, które z bitwą na wiersze zetkną się po raz pierwszy. Głosować może każdy, zatem to Wy decydujecie, kto zostanie doceniony, kto wejdzie na podium i komu przypadną przygotowane przez nas nagrody!

Z grona wszystkich uczestników na drodze losowania wyłania się pary, które będą walczyć w systemie turniejowym tak długo, aż publiczność wyłoni zwycięzcę. W trakcie każdego starcia zawodnikom przypisywane są kolory. Po zakończeniu występu publiczność głosuje poprzez uniesienie karty o właściwej barwie przypisanej do danego poety, wybierając wiersz, który bardziej ich ujął. Poza samym tekstem istotną rolę odgrywa mowa ciała, dykcja czy też kontakt z widownią. Uczestnik powinien dysponować co najmniej pięcioma tekstami, aby wystarczyło mu ich do finału.

Przyjdź stanąć w szranki na słowa! Każdy, kto pisze poezję, może wystartować. Jeśli jednak nie czujesz się gotowy, nic nie szkodzi - przyjdź zatem, aby posłuchać i zagłosować. To dzięki Wam będzie się działo!

Zainteresowanych zapraszamy do zapisów na miejscu kwadrans przed rozpoczęciem konkursu.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Który z ważnych polityków epoki PRL wstrzymał w latach 50. odbudowę Teatru Wybrzeże w Gdańsku?