• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Ziemia / Soil | Zuzanna Kołodziej

Czym jest dla Ciebie ZIEMIA? To słowo oznacza nie tylko naszą planetę, ale także dosłownie materię, po której chodzimy i z której pochodzi to, co jemy. Ciekawie jest pomyśleć, jak to by było żyć w tym środowisku. Komunikacja przebiega tam w ciemności, za pomocą subtelnych drgań i sygnałów chemicznych bardzo odmiennie od naszego świata na powierzchni. W ziemi jest ciszej, ale ma ona swoje specyficzne wibracje, które pochodzą między innymi od organizmów w niej żyjących. Przykryta roślinnością ziemia staje się, w wyniku rozkładu materii organicznej, tętniącym życiem środowiskiem. Odsłonięta, zaorana pługiem i opryskana chemią staje się z czasem biologiczną pustynią. Żyzna gleba to coś, co powstaje niesamowicie powoli i co tracimy zbyt szybko.

25 czerwca - 28 sierpnia 2022

Gdańsk, ul. Łąkowa (Pas zieleni)
Wstęp wolny
Jako mieszkańcy miasta powinniśmy przyjrzeć się tej ziemi, bo jesteśmy z nią bliżej związani, niż nam się wydaje. Jesteśmy też, jako korzystający z jej plonów, odpowiedzialni za jej zdrowie. Ta myśl naszła mnie, gdy zaczęłam swoją przygodę z ogrodnictwem. Dorastałam w miejskim środowisku, ale zatęskniłam za ziemią, mimo, że nie wiedziałam o niej za dużo. Naszła mnie ochota, żeby zanurzyć w niej ręce, poczułam chęć współpracy z roślinami, innymi niż te na parapecie. Zaczęłam od małej działki ROD niedaleko mojego domu. Nauczyłam się w ten sposób, że możemy za pomocą rozważnej ingerencji pomóc, a nie niszczyć, trzeba tylko obchodzić się z tą ziemią delikatnie, jak ze skarbem. Tak własnie chcę ją przedstawić jako coś cennego i tajemniczego.

Zuzanna Kołodziej
Pochodząca z Gdyni artystka wizualna, absolwentka Grafiki na ASP w Warszawie. 
W swojej twórczości stara się przekazać malarską subtelność i plastyczność używając technik cyfrowych. Do jej ulubionych środków wyrazu należą grafika 3D i animacja. W swoich pracach często inspiruje się procesami, formami i dynamiką natury. Za pomocą starannie połączonego obrazu i dźwięku przekazuje swoje odczuwanie świata.
Jej prace można było zobaczyć m.in podczas:
Łódź Design Festival 2020 / projekt Matrice 
Tylko Spokój nas uratuje / koncert Zuzanny Całki / Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi 2019
100 na 100. Muzyczne Dekady Wolności, ECS Gdańsk 2018
https://instagram.com/vi.zuza
www.zuzakolodziej.com

Wystawa: 24.04-8.05.2021
Otwarcie wystawy: 24.04.2021
Wystawę można oglądać po dokonaniu rezerwacji w serwisie Evenea:
https://app.evenea.pl/event/ziemia-soil/

W dniu zakończenia wystawy 8.05.2021, sobota, wstęp bez rejestracji w godzinach 15:00 - 19:00.


Wydarzenie odbywa się w e__ae_ miejscu (ESKAEM) miejscu działającym w ramach programu Gdańskich Otwartych Pracowni realizowanego przez Miasto Gdańsk. Projekt ESKAEM kwadraty i nie tylko dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie odbyły się pierwsze edycje Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych - dzisiejszej wizytówki Gdyni?