stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zielone okno - malarstwo Kingi Fałtynowicz

Wystawa "Zielone okno", jest pierwszą próbą zrozumienia czym jest dla autorki malarstwo sztalugowe. Otworzenie się przez nią na tę dziedzinę sztuki zrodziło w niej pytanie: jak przejść z malarstwa ściennego, którym do tej pory kreowała przestrzenie architektoniczne, będące tłem dla życia codziennego - do malarstwa na płótnie stającym się ekspozycją?

8 - 31 stycznia 2022, godz. 14:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

23 października 2021 - 27 lutego 2022, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
Początkowo malarstwo było narzędziem, które pomogło artystce połączyć świat przyrody z architekturą- tworząc we wnętrzach poczucie, że przebywa w bliskim towarzystwie ogrodu, mimo że znajduje się w centrum miasta. Malarstwo ścienne wprowadziło do architektury głębię i przestrzenność. Mały format płócien nie niósł za sobą tych wartości, mimo tego pozwolił artystce na odkrycie kolejnej warstwy odczuwania rzeczywistości po spojrzeniu nań jak na okno.

KINGA FAŁTYNOWICZ - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Architektura i Wzornictwo. Dyplom magisterski ukończyła w Pracowni Projektowania Wnętrz Miejskich. Autorka projektu "Cukinia. Malarstwo ścienne", w którym swoim malarstwem nawiązuje kontakt architektury z przyrody. Współtworzy duet w zespole "Bzy" jako wokalistka i wirtuoz harmonijki.

31 lipca o godz. 21:00 zapraszamy na finisaż wystawy wraz z koncertem zespołu BZY, który odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 88 w Gdańsku, ul. Mieczysława Boguckiego 44. WSTĘP WOLNY.

BZY - MUZYKA I OBRAZ W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ to muzyczno - wizualny projekt duetu malarki Kingi Fałtynowicz i Krzysztofa Wojsława, kompozytora nastawionego na harmonijne połączenie dwóch wyjątkowych dziedzin sztuki. Malarstwo ścienne, na tle którego artyści nagrywają swoje utwory "na żywo" powstaje w różnych lokalizacjach Trójmiasta i zwraca uwagę mieszkańców na dialog przyrody z kulturą i przestrzenią miejską. Projekt powstaje dzięki wsparciu Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo w związku z pandemią Covid-19 przypominamy o konieczności
przestrzegania zasadach obowiązujących podczas zwiedzania galerii: zachowaniu limitu osób i
dystansu 1,5 m, dezynfekcji rąk i noszeniu maseczek.

Patronat medialny: Gdańsk.pl, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile rejsów pod polską banderą odbył Dar Pomorza?