• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zespół Cieśni i Tańca Olo Walicki, Kuba Staruszkiewicz, Tomek Ziętek

Sopot Film Festival: Zespół Cieśni i Tańca (bez tańca)
Olo Walicki, Tomek Ziętek, Kuba Staruszkiewicz
Koncert do kina niemego do filmu
Furman Śmierci (1921)
(Körkarlen), reż. Victor Sjöström, Szwecja, 1921, 93 min

mar 14-17

czwartek - niedziela

Gdańsk,
bilety 45 - 80 zł
ulgowy 25 - 40 zł
Kup bilet
lip 21

niedziela, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 157 - 273 zł
Kup bilet
O filmie: Film jest jednym z najważniejszych przedstawicieli szkoły szwedzkiej, przełomowego nurtu w szwedzkim kinie niemym. Fabuła oparta jest na szwedzkiej legendzie, zgodnie z którą osoba, która umrze o północy w Sylwestra, staje się furmanem wozu Śmierci i przez rok będzie zajmowała się transportem dusz zmarłych. W filmie zastosowano liczne efekty specjalne (m.in. zdjęcia nakładane). David Holm podczas sylwestrowej nocy upija się na cmentarzu i traci przytomność. Nawiedza go wtedy duch, który informuje bohatera, że przez następny rok będzie on pełnił obowiązki furmana śmierci, przewożącego dusze zmarłych. Holm zaczyna wspominać swoje życie, cierpienia, jakie zadał swoim bliskim.

jazz - koncerty w Trójmieście


Zespół Cieśni i Tańca (ZCiT) to kolektyw muzyczno-taneczno-teatralny, łączący światy muzyki improwizowanej, tańca współczesnego i performance'u. Każda odsłona ZCiT charakteryzuje się indywidualnym podejściem do konstrukcji przedstawienia w zależności od przestrzeni scenicznej i charakteru wydarzenia. Podczas Sopot Film Festival usłyszymy ZCiT w jego muzycznej części, grający muzykę skomponowaną specjalnie do szwedzkiego arcydzieła z okazji fesiwalu.

Wystąpią:
OLO WALICKI bass / klawisze
TOMEK ZIĘTEK klawisze / trąbka
KUBA STARUSZKIEWICZ perkusja / sampler

18 lipca, Scena Letnia Teatru BoTo / ogród Dworku Sierakowskich, godz. 21.00 (koncert połączony będzie z ceremonią ogłoszenia nagród).

Opinie

Sprawdź się

Jaki tytuł nosi wystawa ERGO Hestii w Muzeum Narodowym w Warszawie?