Zbliża się czas "Wiedźmina". W piątek premiera spektaklu

Musical "Wiedźmin" od piątku w Teatrze Muzycznym.

Przed nami długo wyczekiwany musical 'Wiedźmin" na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Superprodukcja Teatru Muzycznego z setką osób na scenie kosztowała blisko 2 mln zł, czyli właściwie tyle samo co "Notre Dame de Paris". Efekty pracy Wojciecha Kościelniaka i jego zespołu poznamy już 15 września. Wtedy odbędzie się premiera spektaklu.Czy wybierasz się na musical "Wiedźmin" do Teatru Muzycznego w Gdyni?

oczywiście, bilety już dawno kupione 35%
tak, ale dopiero za jakiś czas, bo ciężko zdobyć bilety 38%
raczej tak, jednak nie w najbliższym czasie 15%
nie, nie jestem zainteresowany(a) taką formą rozrywki 12%
zakończona Łącznie głosów: 515
Praca z aktorami trwa pół roku, choć scenariusz koncepcja spektaklu, scenariusz, projekty scenografii czy kostium gotowe były dużo wcześniej.

- Praktycznie od kwietnia pracujemy non stop kiedy tylko jest to możliwe. Mamy mnóstwo prób aktorskich, treningów, walk mieczem, za co szczególne podziękowania należą się Arturowi Cichucie - mówi Krzysztof Kowalski, jeden z dwóch aktorów, którzy zagrają tytułową postać musicalu - wiedźmina Geralta z Rivii.
Właśnie z postacią Wiedźmina twórcy spektaklu mieli największy kłopot. Dwa ogólnopolskie castingi nie przyniosły zadowalających rezultatów. Ostatecznie wybór padł na Krzysztofa Kowalskiego, aktora Teatru Muzycznego w Gdyni oraz na zaproszonego gościnnie Modesta Rucińskiego.

- Główna rola w gatunku, który nie jest mi bliski na co dzień, to duże wyzwanie. Brałem już udział w musicalach, ale to było dawno temu. Tutaj wchodzę w zespół, który tym przecież się zajmuje. Wejście w świat ruchu, muzyki i śpiewu wymagało ode mnie wiele pokory. Cały czas ćwiczę. Z drugiej strony, to, co robimy w teatrze, to trochę taka wiedźmińska robota na niwie kultury - przyznaje Modest Ruciński, również obsadzony przez reżysera w roli Wiedźmina.
Oczywiście obaj aktorzy prowadzą swoje role inaczej (różnią ich także kostiumy i fryzury). Pewne rzeczy są jednak wspólne.

- Adaptacja Wojtka Kościelniaka mówi, o miłości, o dobru i złu, czy o wątpliwościach Wiedźmina. Mam nadzieję, że uda się nam przenieść to na drugą stronę i będziecie mieli państwo o czym myśleć po spektaklu - dodaje Modest Ruciński.
Tytułową rolę grać będą zamiennie Krzysztof Kowalski (po lewej) oraz Modest Ruciński (po prawej).
Tytułową rolę grać będą zamiennie Krzysztof Kowalski (po lewej) oraz Modest Ruciński (po prawej). fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl
Scenariusz "Wiedźmina" powstał na podstawie pięciu opowiadań Sapkowskiego: "Miecz przeznaczenia", "Kwestia ceny", "Ostatnie życzenie", "Coś więcej" i "Okruch lodu". Główny bohater to Geralt z Rivii, wiedźmin, mutant, który za pomocą magii i nadludzkich umiejętności broni ludzi przed potworami nie stroniąc przy tym od zapłaty. Często działa pod wpływem emocji, sprzyja słabszym i poświęca się dla innych. Chcąc chronić zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół, wiedźmin stara się zachować neutralność.

Oprócz aktorów w spektaklu występują tancerze, dzieci oraz artyści Akrobatycznego Teatru Tańca Mira-Art. W roli Yennefer wystąpi Katarzyna Wojasińska, w postać Ciri wcielać się będą Maria Błaszkiewicz, Pola KrólJulia Totoszko. Calanthe zagra Karolina Trębacz, Pavettę Maja Gadzińska, zaś barda Jaskra naprzemiennie Paweł CzajkaJakub Badurka.

- Zależało nam na tym, by odrzeć Wiedźmina z jego pomnikowości. Przecież w prozie Sapkowskiego czyta się go jako człowieka z refleksją, z głębokością spojrzenia na świat jako całość. Geralt próbuje docierać do istoty tego, czego ludzie czy przeróżne stwory od niego oczekują, o czym myślą. To nie powinna być postać z filmu z czy z gry, bo jesteśmy w teatrze, więc jest szansa na duży kontakt z publicznością. W tym sformalizowanym świecie on jeden zachowuje człowieczeństwo - mówi Igor Michalski, dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.
Do końca stycznia na "Wiedźmina" nie ma już biletów. Można je nabywać na spektakle na drugą część sezonu (22-25 lutego, 1-4 marca oraz 10-13 maja) w cenie od 70 do 110 zł (normalne) i od 50 do 70 zł (ulgowe) poza weekendem oraz od 80 do 120 zł (normalne) i od 60 do 100 zł (ulgowe) w weekendy.

Opinie (73) 3 zablokowane

 • jestesmy w sobote

  oby to było dobre :)

  • 17 4

 • trzymam kciuki

  Ale wyzwanie duże, bo fanom nie będzie łatwo dogodzić. Inna sprawa, czy tanie dostaną się na widownię, bo biletów pewnie jak zwykle będzie mało :)

  • 16 6

 • biletów juz nie mam. jak ktoś będzie to bardzo prosze o info czy jak zwykle pierwsze rzędy zajęte bedą przez urząd miasta

  • 19 9

 • Czy będzie lepszy od filmu? Serial był trochę lepszy.

  Wygląda dobrze.

  • 2 2

 • Brawo Teatr Muzyczny

  Bilety wyprzedane na pół roku.
  Znakomicie sobie radzi.
  Przykład dobry dla Opery w Gdańsku

  • 44 9

 • Czy może być gorzej?

  Niż film i serial już gorzej być nie może xD więc raczej pytanie retoryczne.

  • 10 1

 • co to za pytanie?

  a przez kogo mają być zajęte? miasto współfinansuje ten teatr, więc jest dość logiczne, że urząd dostaje pulę zapro na każdą na premierę... nie widzę w tym problemu

  • 19 29

 • będą

  • 7 0

 • Tak, będą. Poinformuję Cię, że jest tak zawsze - nie tylko w Teatrze Muzycznym w Gdyni, ale w każdym teatrze publicznym, gdy jest finansowany przez miasto. Przyjmij to za normę, bo takie komentarze zaczęły być nudne.

  • 6 19

 • a ja widzę

  a "miasto" imbecylu skąd ma kasę ? to są nasze pieniądze żeby ta banda pajaców i darmozjadów za nasze się bawiła w pierwszym rzędzie ? nie doczekanie !

  • 32 14

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
Design Oskara Zięty w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa i Domu Uphagena
Design Oskara Zięty w zabytkowych...
wystawa
maj 12-28.11
Gdańsk, Muzeum Gdańska
Chopin & Friends - Koncerty Fortepianowe
Chopin & Friends - Koncerty Fortepianowe
muzyka poważna
maj 13-30.12
g. 19:30
Gdańsk, Kościół Św. Katarzyny

Rozrywka

Kulinaria

Sprawdź się

Sprawdź się

Hardziej Studio z Gdyni prowadzone przez Patryka Hardzieja zajmuje się:

 

Najczęściej czytane