stat
Impreza już się odbyła

Zbigniew Oksiuta - Studiolo. Kosmiczne ogrody - wernisaż

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Zbigniewa Oksiuty, pioniera sztuki bioart w Polsce, który odbędzie się w piątek 9 sierpnia o 18.00 w CSW ŁAŹNIA 2 w Nowym Porcie. Wystawa "Studiolo. Kosmiczne ogrody" jest realizowana w ramach cyklu Art+Science Meeting.

6 - 31 października 2021

Gdańsk,
Wstęp wolny

23 września - 7 listopada 2021, godz. 14:00 - 20:00

Gdańsk,
bilety 7 zł
ulgowy 5 zł
WERNISAŻ: piątek, 9 sierpnia o 18.00, wstęp wolny
WYSTAWA: 10 sierpnia - 4 października, godziny otwarcia: http://www.laznia.pl/zaplanuj-wizyte/

Studiolo (z włoskiego) oznacza małe studio, gabinet, który służy do nauki, doświadczeń i badan. Zyskało popularność w dobie renesansu, jednak wywodzi się ze średniowiecza, kiedy tak określano przestrzeń do eksperymentów alchemicznych. W tym znaczeniu studiolo jest zalążkiem współczesnego laboratorium. Na wystawie "Studiolo. Kosmiczne ogrody" będzie prezentowane współczesne studiolo, eksperymentalna przestrzeń do badań i hodowli roślin w nietypowych warunkach. Rośliny i tkanki roślinne będą hodowane w sterylnym środowisku i poddane zmiennym wpływom grawitacji, światła i hormonów w celu uzyskania masy roślinnej o nowych funkcjach i niespotykanych w naturze formach i kształtach.

---
Zbigniew Oksiuta jest artystą, architektem i badaczem urodzonym w Mulawiczach na białostocczyźnie. W latach 1970-78 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W latach 1981-2010 r. mieszkał i pracował w Kolonii w Niemczech. Od 2010 wykłada na Wydziale Architektury, Rensselaer Polytechnic Institute w Troy, New York w USA. Artysta pracuje nad wizją biologicznej przyszłości. Jego projekty stanowią interdyscyplinarne przenikanie się elementów sztuki, architektury i nauk przyrodniczych. Brał udział w wielu wystawach międzynarodowych, między innymi: w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, na Międzynarodowych Targach Designu w Kolonia, w ArchiLab w Orleanie we Francji. W 2004 reprezentował Polskę na wystawie zbiorowej na Biennale Architektury w Wenecji. Prezentował swoje projekty na Ars Electronica w Linz w Austrii, na Biennale Sztuki Elektronicznej w Perth w Australii, w FACT Foundation for Arts and Creative Technology w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii, na Biennale for Electronic and Unstable Art w Stavanger w Norwegii, w Galerii Arsenał w Białymstoku oraz w Broad Art Museum w Lansing w USA.  Wykładał gościnnie na wielu międzynarodowych uniwersytetach, w instytucjach artystycznych i naukowych.

Wystawa przygotowywana we współpracy z Międzyuczelnianym Wydziałem Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
Kierownik Katedry Biotechnologii i Zakładu Ochrony i Biotechnologii Roślin: prof. Ewa Łojkowska 
Konsultacje z zakresu biotechnologii: dr Anna Ihnatowicz i Izabela Perkowska
Realizacja z zakresu biotechnologii: Izabela Perkowska
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Nowa scena Teatru Wybrzeże nazywa się: