• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Zazdrość (1 opinia)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 555-85-23
wystawia:
Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku
data premiery:
3 kwietnia 2009
9.0
2 oceny
Esther Vilar
Zazdrość
Spektakl Teatru Capitol w Warszawie

Ustatkowana prawniczka i mężatka Helen dostaje pewnego dnia list od młodszej, pewnej siebie Yany która z rozbrajającą szczerością oznajmia, iż ma romans z jej mężem. Chociaż Helen początkowo nie chce dać wiary tym pomówieniom Yana ma przytłaczające dowody... Rozpoczyna się zajadła potyczka pań mieszkających w tym samym apartamentowcu lecz na różnych kondygnacjach. Wymiana zdań odbywa się za pomocą listów: uszczypliwych, pełnych ironii i czarnego humoru. Kiedy wydaje się, że sytuacja się unormowała niewierny Laszlo ma dla obu pań kolejną niespodziankę...

Przeplatające się ze sobą monologi, tych tak różnych kobiet są szalenie zabawne, ironiczne, poprzetykane dawką czarnego humoru. Zawarta jest w nich cała paleta uczuć takich jak: miłość, nienawiść, złość, ironia i wreszcie tytułowa zazdrość. Monologi zawierają trafne i ponadczasowe refleksje na tematy dotyczące przemijania, starości, trudności w związkach damsko-męskich. Chociaż bohaterkami są kobiety nie jest to sztuka przeznaczona wyłącznie dla płci pięknej. Komedia ta ma z całą pewnością charakter uniwersalny, jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, opowiada w sposób zabawny o problemach zawsze aktualnych i dotyczących każdego z nas.

Reżyseria, opracowanie Muzyczne: Monika Powalisz
Scenografia: Olga Mokrzycka
Kostiumy: Agnieszka Orlińska

Występują:
Helen - Joanna Żółkowska
Yana - Katarzyna Taracińska-Badura
Irys - Anna Kózka

Opinie (1)

 • Kawał dobrej roboty! (opinia sprzed 14 lat)

  Inauguracyjny spektakl i od razu kawał świetnej roboty! Jeden z najlepszych spektakli jakie widziałem ostatnio w Trójmieście. Ceny biletów może troszeczkę zaporowe, ale warte w 100% :)

  Polecam i czekam z niecierpliwością na kolejny spektakl.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery