stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zawieszenie (3 opinie)

Zapraszamy na wernisaż multimedialnej wystawy "Zawieszenie", Pęd Sztuki-Galeria, Galeriawdomu.pl, Teatr Gdynia Główna.

lip 31

sobota, godz. 19:00

Sopot,
Wstęp wolny

3 lipca - 25 września 2021, godz. całą, dobę

Gdańsk,
Wstęp wolny
Multimedialna wystawa "Zawieszenie", czynna od 17.05 do 10.06, wstęp bezpłatny.
Wernisaż 17 maja o godz. 19 stanowi część Nocy Muzeów, wystawę będzie można oglądać od godziny 19 do 24.

Będzie to pierwsza publiczna prezentacja wybranych prac z kolekcji galerii - Galeriawdomu.pl. Zaprezentowane zostaną prace dziewięciu młodych artystów z różnych części Polski. Każdej z prac będzie towarzyszyła wideo-prezentacja przygotowana przez jej autora. Młodzi twórcy próbują powołać do życia zanikające we współczesnej sztuce rzemiosło lub przetworzyć je, transponując jego esencję.

Sama formuła wernisażu pokonując przestrzenne bariery, tworzy oddzielną narrację o czasowości. Wystawa poszukuje również nowych rozwiązań w funkcjonowaniu instytucji artystycznej w czasach cyfrowości po WEB 2.0.

Artyści: Natalia Bażowska (Katowice), Małgorzata Drohomirecka (Sopot/Londyn), Marcin Kowalik(Kraków), Karolina Matyjaszkowicz (Łódź), Monstfur (Częstochowa), Monika Mysiak (Katowice), Mateusz Rybka (Gdańsk), Piotr Szwabe vel Pisz (Gdynia), Konrad Zduniak (Warszawa).

Wystawa będzie pierwszą publiczną prezentacją prac z kolekcji wirtualnej galerii sztuki Galeriawdomu.pl -start-up'u wchodzącego w skład eInkubatora Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. W Galerii "Pęd Sztuki" zostaną zaprezentowane prace dziewięciu młodych polskich artystów z różnych części Polski. Każdej z prac będzie towarzyszyła krótka wideo-prezentacja przygotowana przez jej autora.

Wystawę rozpocznie prezentowany na żywo w serwisie Galeriawdomu.pl "Wernisaż online", podczasktórego za pośrednictwem strony internetowej będzie można porozmawiać z każdym z artystów na czacie i za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Hangout on Air" przekaże na żywo podgląd multikonferencjiSkype ze wszystkimi dziewięcioma artystami i prowadzącą serwis Galeriawdomu.pl - Martyną Adamczak.

Przebieg wernisażu będzie transmitowany w galerii "Pęd sztuki". Jednocześnie w przestrzeni internetowejpojawi się wirtualne odwzorowanie w trójwymiarze galerii wraz z aktualną ekspozycją oraz dodatkowo dziewięć trójwymiarowych przestrzeni, w których każdy z artystów zaprosi nas na swoją indywidualną miniwystawę (wirtualne przestrzenie stworzy firma Formenova, działająca w PPNT). Prace, które w nich się pojawią, artyści wystawią na sprzedaż w cenach autorskich i będzie można je kupić przez miesiąc bezpośrednio z pracowni poprzez stronę internetowej galerii.

Opinie (3)

 • Fajna wystawa!

  Byłem, widziałem. Wreszcie coś w Gdyni.

  • 2 0

 • Podziemie dworca PKP?

  Nie wiedziałam, ze coś tam jest. Chętnie się wybiorę.

  • 5 0

 • w jakich godzinach

  chętnie się wybiorę po pracy tylko w jakich godzinach jest otwarta wystawa ?

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaką funkcję pierwotnie pełniła Łaźnia Miejska, obecnie siedziba Centrum Sztuki Współczesnej w Gdańsku?