Wiadomości

Zaplanuj z nami rodzinny weekend

Rodzinny weekend w Trójmieście będzie pełen atrakcji. Co wybierzecie tym razem?
Rodzinny weekend w Trójmieście będzie pełen atrakcji. Co wybierzecie tym razem? fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Dokąd się wybierzecie w ten weekend? Sprawdźcie nasze propozycje - możecie pójść do teatru, na warsztaty lub na spacer. Cokolwiek wybierzecie, będzie to rodzinny czas.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Idziemy do teatruZaczynamy od wizyty w Teatrze Miniatura - po wakacyjnej przerwie wraca ze spektaklami dla dzieci. Najmłodsi widzowie mogą się z rodzicami wybrać na Gwiazdkę z nieba w reż. M. Fajak-Słomińskiej i J. Słomińskiego. To opowieść o gwiazdce, która spada na ziemię, żeby ją poznać. Wszystko na naszej planecie jest dla niej nowe i fascynujące - zupełnie tak, jak dla kilkumiesięcznych maluszków. Sobota, godz. 12, niedziela, godz. 10 i 12. Bilety: 18-20 zł. Z kolei starsze dzieci - powyżej siódmego roku życia - mogą przyjść na Pinokia w reż. P. Szkotaka, który premierę miał dokładnie w tegoroczny Dzień Dziecka. Historii o drewnianym chłopcu nie trzeba nikomu z dorosłych przypominać. Pinokio przeżywa niezwykłe przygody, spotyka prawdziwych i fałszywych przyjaciół, poznaje moc pieniądza i daje się zwieść pustym obietnicom. Podróżuje, ucieka, goni i trafia dzięki temu do różnych krain. Niedziela, godz. 15, bilety: 20-24 zł.

Warsztaty na Świętego DuchaZ okazji Święta ulicy Świętego Ducha będziecie mogli wziąć udział w wielu atrakcjach. W programie m.in. warsztaty z tworzenia pięknych pamiętników w Bibliotece pod Żółwiem (godz. 13, zapisy: bibliotekapodzolwiem@wbpg.org.pl lub osobiście w dniu wydarzenia), tworzenie własnych przypinek, warsztaty plastyczne inspirowane motywem ducha, prelekcja o historii komiksu oraz bitwa komiksowa (godz. 16:30), a o godz. 12:30 możecie się wybrać na spacer z przewodnikiem i poznać budynki, miejsca, ludzi i historie związane z ulicą Świętego Ducha. Sobota, godz. 12:30-20, wstęp wolny.

Olimpiada w AmazoniiKolejna okazja do świętowania, to 2. urodziny Amazonii. Tematem przewodnim będzie Olimpiada, a to oznacza możliwość wzięcia udziału w konkurencjach sportowych dopasowanych oczywiście do możliwości dzieci. Przygotujcie się na zabawy na boisku, sprawdzanie celności z użyciem armatek i zjazdy pontonem na odległość. Nie zabraknie zabaw z animatorami, skręcania balonów, gier oraz quizów. W programie też zabawy podwórkowe, malowanie twarzy i skręcanie balonowych zwierzątek. Niedziela, godz. 10:30-19:30. Atrakcje w ramach biletu wstępu: 20-40 zł/dziecko, dorośli bezpłatnie.

Co robi barista?Czy wasze dzieci już wiedzą, kim będą, gdy dorosną? W Ciuciubabce będziecie mogli sprawdzić, czy przypadkiem nie baristą w kawiarni. Podczas spotkania dowiecie się, skąd się bierze kawa, czym się ją mieli i jak się ją zaparza. Będziecie zgadywać i oglądać "narzędzia pracy" baristy, zajrzycie za bar, gdzie dostaniecie pełną instrukcję obsługi ekspresu, a nawet przygotujecie dla rodziców zamówione przez nich kawy. Każdy mały barista na koniec otrzyma dyplom pomocnika. Sobota, godz. 11, wstęp: 10 zł.

Niedzielny spacer z mapąNa koniec zapraszamy was w plener na Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią - liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu. Tym razem będziecie poznawać okolice Podleśnej Polany. Trasa rodzinna ma długość około 2-3 km w linii prostej, prowadzi wzdłuż dostępnych ścieżek i dróg i jest przejezdna dla wózków. Dla bardziej zaawansowanych uczestników będą wyznaczone dłuższe i trudniejsze trasy. Zapisy poprzez stronę organizatora. Niedziela, godz. 9:30-14. Wstęp: 2-7 zł.

Opinie (6)

 • A gdzie Biegi na Dzielnicach? W niedzielę biegniemy na Orunii

  • 3 0

 • wszystko powinno być za darmo dla bąbelków

  • 5 4

 • zlot i przejazd małych pojazdów elektrycznych (1)

  Niedziela Gdynia parking Arena g 12

  • 3 1

  • Jak ktos nie ma takiego pojazdu, to bedzie mial szanse aby pojezdzic?

   • 0 0

 • teatr miniatura (1)

  Niestety, ale do teatru trzeba kupić bilety kilka tygodni wcześniej...

  • 7 0

  • Co zrobić jak takie zainteresowanie...:) Pare tygodni wcześniej to jednak przesada. Zależy jak się uda. Chociaż faktycznie np. Gwiazdka z nieba mogłaby być częściej grana bo jest dość mocno oblegana, a miejsc dużo nie ma. Przy okazji gorąco polecam. Planujemy iść kolejny raz!

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

04

grudnia

08

grudnia

45. Festiwal Polskich Filmó... Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe

Rozrywka

Kolejny amerykański sukces gdańskiej aktorki
Amerykański sukces gdańskiej aktorki

Kulinaria

Jesienne kiszonki - dla zdrowia i dla smaku
Jesienne kiszonki - dla zdrowia i smaku

Sprawdź się

Czy gdyński Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port to pierwszy w historii taki festiwal w Polsce?