Wiadomości

stat

Zaplanuj z nami rodzinny weekend

Rodzinny weekend w Trójmieście będzie pełen atrakcji. Co wybierzecie tym razem?
Rodzinny weekend w Trójmieście będzie pełen atrakcji. Co wybierzecie tym razem? fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Dokąd się wybierzecie w ten weekend? Sprawdźcie nasze propozycje - możecie pójść do teatru, na warsztaty lub na spacer. Cokolwiek wybierzecie, będzie to rodzinny czas.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Idziemy do teatruZaczynamy od wizyty w Teatrze Miniatura - po wakacyjnej przerwie wraca ze spektaklami dla dzieci. Najmłodsi widzowie mogą się z rodzicami wybrać na Gwiazdkę z nieba w reż. M. Fajak-Słomińskiej i J. Słomińskiego. To opowieść o gwiazdce, która spada na ziemię, żeby ją poznać. Wszystko na naszej planecie jest dla niej nowe i fascynujące - zupełnie tak, jak dla kilkumiesięcznych maluszków. Sobota, godz. 12, niedziela, godz. 10 i 12. Bilety: 18-20 zł. Z kolei starsze dzieci - powyżej siódmego roku życia - mogą przyjść na Pinokia w reż. P. Szkotaka, który premierę miał dokładnie w tegoroczny Dzień Dziecka. Historii o drewnianym chłopcu nie trzeba nikomu z dorosłych przypominać. Pinokio przeżywa niezwykłe przygody, spotyka prawdziwych i fałszywych przyjaciół, poznaje moc pieniądza i daje się zwieść pustym obietnicom. Podróżuje, ucieka, goni i trafia dzięki temu do różnych krain. Niedziela, godz. 15, bilety: 20-24 zł.

Warsztaty na Świętego DuchaZ okazji Święta ulicy Świętego Ducha będziecie mogli wziąć udział w wielu atrakcjach. W programie m.in. warsztaty z tworzenia pięknych pamiętników w Bibliotece pod Żółwiem (godz. 13, zapisy: bibliotekapodzolwiem@wbpg.org.pl lub osobiście w dniu wydarzenia), tworzenie własnych przypinek, warsztaty plastyczne inspirowane motywem ducha, prelekcja o historii komiksu oraz bitwa komiksowa (godz. 16:30), a o godz. 12:30 możecie się wybrać na spacer z przewodnikiem i poznać budynki, miejsca, ludzi i historie związane z ulicą Świętego Ducha. Sobota, godz. 12:30-20, wstęp wolny.

Olimpiada w AmazoniiKolejna okazja do świętowania, to 2. urodziny Amazonii. Tematem przewodnim będzie Olimpiada, a to oznacza możliwość wzięcia udziału w konkurencjach sportowych dopasowanych oczywiście do możliwości dzieci. Przygotujcie się na zabawy na boisku, sprawdzanie celności z użyciem armatek i zjazdy pontonem na odległość. Nie zabraknie zabaw z animatorami, skręcania balonów, gier oraz quizów. W programie też zabawy podwórkowe, malowanie twarzy i skręcanie balonowych zwierzątek. Niedziela, godz. 10:30-19:30. Atrakcje w ramach biletu wstępu: 20-40 zł/dziecko, dorośli bezpłatnie.

Co robi barista?Czy wasze dzieci już wiedzą, kim będą, gdy dorosną? W Ciuciubabce będziecie mogli sprawdzić, czy przypadkiem nie baristą w kawiarni. Podczas spotkania dowiecie się, skąd się bierze kawa, czym się ją mieli i jak się ją zaparza. Będziecie zgadywać i oglądać "narzędzia pracy" baristy, zajrzycie za bar, gdzie dostaniecie pełną instrukcję obsługi ekspresu, a nawet przygotujecie dla rodziców zamówione przez nich kawy. Każdy mały barista na koniec otrzyma dyplom pomocnika. Sobota, godz. 11, wstęp: 10 zł.

Niedzielny spacer z mapąNa koniec zapraszamy was w plener na Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią - liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu. Tym razem będziecie poznawać okolice Podleśnej Polany. Trasa rodzinna ma długość około 2-3 km w linii prostej, prowadzi wzdłuż dostępnych ścieżek i dróg i jest przejezdna dla wózków. Dla bardziej zaawansowanych uczestników będą wyznaczone dłuższe i trudniejsze trasy. Zapisy poprzez stronę organizatora. Niedziela, godz. 9:30-14. Wstęp: 2-7 zł.

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14

listopada

22. Festiwal Jazz Jantar Gdańsk, Klub ŻAK

15

listopada

Narracje #11 Gdańsk Siedlce,

27

listopada

Kaszana zdalnie sterowana. ... Gdańsk, Scena Teatralna NOT

Rozrywka

Roboty z odzysku. Recenzja filmu "Terminator: Mroczne przeznaczenie"
Recenzja filmu "Terminator: Mroczne ..."
Świetny koncert Lao Che w Starym Maneżu
Koncert Lao Che w Starym Maneżu

Kulinaria

Kolejny browar rzemieślniczy w Trójmieście
Kolejny browar rzemieślniczy w Trójmieście
Niedzielne obiady i animacje w restauracji hotelu Radisson Blu
Rodzinny obiad w hotelu Radisson Blu

Planuj z nami tydzień

Nie tylko Święto Niepodległości. Planuj tydzień
Nie tylko Święto Niepodległości

Sprawdź się

Pierwsza nazwa Muzeum Miasta Gdyni to: