Zaplanuj rodzinny weekend z Dniem Dziecka

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.
1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. fot. 123rf.com/ yarruta

W tym roku Dzień Dziecka przypada w sobotę, nic więc dziwnego, że weekendowe atrakcje są bardziej różnorodne i ciekawe niż w każdy inny weekend. Naprawdę jest w czym wybierać, więc zacznijcie planować już dziś.Święto Wolności i Solidarności - Koncert dla dzieciW ramach Święto Wolności i Solidarności całe miasto będzie żyło, rozmawiało, tańczyło i celebrowało 30 lat wolności. Nie zabraknie również wydarzeń dla dzieci. O godz. 14.00 na Placu Zebrań Ludowy rozpocznie się specjalny koncert dla najmłodszych. To nowa odsłona kolektywu muzycznego "Karimski Club", założonego w 2004 roku przez Karima Martusewicza - basistę legendarnej grupy Voo Voo. Bezpośrednią inspiracją do powstania piosenek na płytę i na koncerty, była praca kompozytorska Karima Martusewicza do serialu "Kuba i Śruba", czyli nowych bohaterów słynnego Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej. Przygody współczesnych następców Bolka i Lolka zainspirowały Karima, który do napisania tekstów i stworzenia nowych opowieści, namówił Bartka Kudasika - muzyka i autora tekstów zespołu Zakopower. Tak powstał materiał na płytę i koncerty. Wokalistami są głównie dzieci, przede wszystkim 8-letni syn Karima - Nelson, oraz jego koleżanki i koledzy z klasy, a także dzieci zaprzyjaźnionych rodziców z Karimski Club. Dzieci są wspierane wokalnie oczywiście przez wokalistów Karimski Club: Sylwię Wiśniewską, Nicka Sincklera i Rickyego Liona. "Karimski Club Dla Dzieci" to nie tylko płyta z muzyką dla dzieci czy koncerty dla dzieci. To też akcja wspierająca dzieci potrzebujące. Dzięki "Fundacji Spełnionych Marzeń", założonej i prowadzonej przez Tomasza Osucha, sprzedając płyty, czy prowadząc aukcje podczas koncertów, będziemy pomagać dzieciom cierpiącym na choroby nowotworowe. Sobota, godz. 14.00 wstęp wolny.

Czytaj też: Kilkudniowe święto pełne atrakcji w GdańskuW naszym kalendarzu zbieramy dla was wszystkie wydarzenia - rodzinne znajdziecie tutaj. Zobaczcie, może któreś wpadnie wam w oko? Wybraliśmy kilka z nich, weekend jest tak wypełniony atrakcjami, że to zadanie wcale nie było łatwe.

Aktywnie w Ergo ArenieDuże imprezy organizuje Gdańsk, Gdynia i Sopot. Na początek Ergo Arena i zaproszenie do wzięcia udziału w Aktywnej niedzieli. Będziecie mogli spędzić czas bardzo aktywnie - skacząc na trampolinach, dmuchanym placu zabaw, grając w speed badmintona, jeżdżąc na wrotkach i rolkach, a jak już się zmęczycie tymi wszystkimi aktywnościami, będziecie mogli odpocząć w strefie planszówek. To tylko część z atrakcji, które na was czekają - będzie także tor przeszkód czy warsztaty kreatywne. Niedziela, godz. 10-16, wstęp wolny.

W Trójmieście z okazji Dnia Dziecka organizowanych jest wiele imprez i atrakcji.
W Trójmieście z okazji Dnia Dziecka organizowanych jest wiele imprez i atrakcji. fot. 123rf.com/Olesia Bilkei

Akrobacje, zabawa i śmiechW Gdyni, w parku Rady Europy, odbędzie się festyn rodzinny pod nazwą "Ale cyrk! Dzieci rządzą". Na miejscu staną dmuchane place zbaw, nie zabraknie też warsztatów: kreatywnych, robotycznych czy cyrkowych, w trakcie których nauczycie się robić m.in. sztuczki magiczne. Będą pokazy i warsztaty gimnastyki artystycznej, strefa nauki gry w tenisa, turniej piłki nożnej, turniej rzutów streetball czy tor gokartowy. Będzie też kącik z bajkami edukacyjnymi, słodki poczęstunek dla najmłodszych, strefa taneczna, konkursy z nagrodami, porady fizjoterapeuty oraz przegląd dziecięcych ząbków i rozwoju zgryzu. Z postaci znanych z cyrku pojawią się też klauni, mimowie, a magicznej atmosfery doda pokaz iluzji optycznych czy wielkich baniek mydlanych. Sobota, godz. 11-16, wstęp wolny.

Dwie imprezy plenerowe w SopocieSopot, jak co roku, zaprasza na piknik rodzinny - Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie. Pogoda ma być całkiem przyjemna, więc warto wybrać się w plener. Na pikniku, który odbędzie się na Stadionie Leśnym, pojawią się strefy z różnymi atrakcjami - w artystycznej będziecie mogli posłuchać muzyki, upiec kiełbaskę na ognisku lub skorzystać z oferty food-trucków. W sportowej powstanie miasteczko lekkoatletyczne, miejsce do gry w siatkówkę, koszykówkę, badmintona czy unihokeja. Z kolei w rekreacyjnej znajdzie się to, co dzieci lubią najbardziej - dmuchaną zjeżdżalnię, dużą trampolinę, strzelnicę, tor przeszkód i pokazy parkour. Niedziela, godz. 11-16, wstęp wolny.

Kolejną atrakcją dla rodzin w Sopocie jest Festyn Wodny, który odbędzie się na Sopockich Błoniach. Będzie tam na was czekać mnóstwo atrakcji, m.in. dmuchańce, basen z kulami i walcami wodnymi, bajki i animacje na scenie i zajęcia sportowe - gra w bule, krokiet oraz badminton czy trening z sopockimi rugbistami. Odbędą się także warsztaty ekologiczne, na miejscu będzie strefa gastronomiczna wraz z miejscem do odpoczynku. Dzieci będą też mogły obejrzeć pojazdy służb ratunkowych. Sobota, godz. 11-16, wstęp wolny.

Weekendowe atrakcje są bardziej różnorodne i ciekawe niż w każdy inny weekend.
Weekendowe atrakcje są bardziej różnorodne i ciekawe niż w każdy inny weekend. fot. 123rf.com/dolgachov

Kosmiczne latawceA może na plażę? Na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się Karnawał Latawców "Kosmos". W ramach wydarzenia będziecie mogli zobaczyć różne latawce, niektóre tak fantazyjne, że będziecie się zastanawiać, jak one w ogóle mogą szybować. Pokazom towarzyszy konkurs na najciekawszy, własnoręcznie skonstruowany latawiec nawiązujący do tematu festiwalu, czyli w tym roku do kosmosu. Poza latawcami na miejscu będziecie mogli m.in. sprawdzić pod mikroskopem, co się składa na kroplę wody z Bałtyku, dzięki bardzo nowoczesnemu teleskopowi, przygotowanym specjalnie do oglądania szczegółów tarczy Słońca, będziecie mogli poznać naturę naszej najbliższej gwiazdy, będzie też mnóstwo zagadek, kosmiczne warsztaty kreatywne, konkurencje sportowe i strefa relaksu. Sobota, godz. 11-15, wstęp wolny.

Dzień Dziecka w naukowym klimacieWracamy do Gdyni. W Centrum Experyment czekają na was atrakcje przygotowane specjalnie na Dzień Dziecka. Tematem przewodnim są oczywiście naukowe eksperymenty. Na wystawie edukatorzy będą prezentować ekstremalne doświadczenia, których nie da się powtórzyć w domu. Na scenie będą dodatkowo prezentowane wybuchowe doświadczenia naukowe - pojawią się kolorowe płomienie, kontrolowane eksplozje czy zabawy z cieczami. Niestety na warsztaty rodzinne, podczas których można zrobić m.in. sztuczną krew, mgłę, a w szklanej kolbie wytworzyć światło, bilety zostały wyprzedane. Sobota, niedziela, godz. 10-19, bilety: 12-20 zł.

Zaplanujcie ciekawy weekend dla całej rodziny w Trójmieście.
Zaplanujcie ciekawy weekend dla całej rodziny w Trójmieście. fot. 123rf.com/Olena Yakobchuk

Dzień Dziecka w salach zabaw w Gdyni...Dzień Dziecka możecie też spędzić w Amazonii - tam szykuje się indiańska zabawa. Sala zamieni się w indiańską wioskę. W programie zabawy nauka tropienia, indiańskie tańce, wspólne poszukiwanie skarbów oraz zabawy i konkursy z nagrodami. Dodatkowo każde dziecko otrzyma kupon, dzięki któremu przy zakupie jednej pizzy drugą dostaniecie gratis. Sobota, niedziela, godz. 10-20. Wstęp: 20-40 zł/dziecko.

... i w GdańskuByliście już w Klockowni? To nowa przestrzeń do zabawy, która powstała w Galerii Manhattan. Jest tam kilka stref zabaw różnymi rodzajami kloców - od klasycznych Lego, przez magnetyczne, piankowe, aż do wielkich klocków, z których można zbudować kilka domków. Jest też konstrukcja, która uczy wspólnego działania - żeby zbudować ściany domu, jedno dziecko musi załadować materiały do wiadra, które trzeba wciągnąć na piętro i tam inne dzieci mogą budować dom. Jest też strefa dla maluszków z dużymi klockami. Z okazji Dnia Dziecka organizatorzy przygotowali dodatkowe zabawy poza salą, na poziomie 0, a wstęp 1 i 2 czerwca jest w promocyjnej cenie. Sobota, niedziela, godz. 10-18, Wstęp: 10 zł/godzina.

W weekend warto spędzić czas aktywnie z maluchami.
W weekend warto spędzić czas aktywnie z maluchami. fot. 123rf.com/ famveldman

Kulturalny Dzień DzieckaNa koniec zapraszamy was do Opery Bałtyckiej. Będziecie mieć okazję zwiedzić ją od kulis. W ramach wydarzenia odbędą się m.in. warsztaty oświetlenia sceny dla dzieci powyżej 8 lat (godz. 10 i 11), zwiedzanie, podczas którego zobaczycie, jak się przygotowuje scenę do spektaklu (godz. 11, 12 i 13), gra terenowa po operze dla dzieci od 8 lat (start o godz. 11 i 13). W operowym foyer pojawią się dodatkowo warsztaty tworzenia projektów kostiumów, przygotowanie charakteryzacji teatralnej czy stoisko z operowymi i baletowymi pocztówkami. Sobota, godz. 10-14, wstęp: 5 zł.

Dlaczego ludzie się starzeją? Spektakl lalkowy dla dzieciDawno, dawno temu nasi przodkowie nie mieli zmartwień i zawsze byli młodzi. Ale pewnego razu wszystko się zmieniło. Od tej pory starzejemy się i chorujemy. Dlaczego tak się stało? - to propozycja Gdańskiego teatru Szekspirowskiego na Dzień Dziecka. Białoruski Państwowy Teatr Lalek to najstarszy teatr lalek na Białorusi, istnieje od 1938 roku. Jego spektakle przyciągają widzów swoim świeżym i zaskakującym spojrzeniem na klasyczne i współczesne dzieła literackie. Słynie z dobrej reżyserii, ciekawej scenografii, wysokiego poziomu gry aktorskiej i intrygującej muzyki. Wielokrotnie zdobywał nagrody na festiwalach teatralnych w całej Europie. Sobota godz. 13.00, 17.00, bilety 15-20 zł.

Opinie (18) 2 zablokowane

 • Spędzimy miło dzień dziecka (1)

  z naszym synem, ale na pewno nie będzie to miejsce publiczne, gdzie zagęszczenie będzie wynosiło 16 osób/m2.

  • 13 3

  • Grażyna! To spędź go w domu przed telewizorem

   • 1 1

 • Nie ważne gdzie, ważne że z rodzicami

  odłóżcie telefony i pobawcie się z dziećmi im to wystarczy

  • 18 3

 • Chyba nic ciekawego bynajmniej w Gdańsku (3)

  Lepiej coś samemu zorganizować gdzie nie trzeba będzie stać z dzieckiem godzinę żeby 5 min mógł skorzystać z jakieś "atrakcji". Organozatorzy muszą wiedzieć że jednak dzieci nie lubia stać w kolejkach.

  • 4 2

  • Nie "bynajmniej", tylko "przynajmniej".

   • 2 0

  • bynajmniej to nie przynajmniej

   • 1 0

  • Bynajmniej.

   • 1 0

 • W niedzielę do kościoła a nie jakieś głupoty! (1)

  • 7 10

  • Musiałbym najpierw skalkulować, ile jeszcze złych uczynków wolno mi popełnić, tak żeby nie przyćmiły tych dobrych i żeby jeszcze załapać się na zbawienie.

   • 0 1

 • wszyscy to widzą i nic. To Gdańsk ! (2)

  Dulkiewicz prowadzi córkę na paradę zboczeńców i nic . Pedofilia nagłaśniana, a władze miasta przykładają rękę i nikt tego nie widzi. Gdańsk nie reaguje. gdyby twoja córka prowadzona była na paradę zboczeńców , to nic. Tusk nic nie wie, dulkiewicz nic nie wie , Społeczeństwo Gdańska nic nie wie, albo tylko udajecie. tak po prostu udajecie!

  • 14 17

  • Kto ma zorganizowć protesty w Polsce przeciwko szerzeniu zboczeń LGBT?

   zaproponuj roziązanie

   • 1 1

  • to jo

   dobrze gadasz, nagonkę na księży robią najwięksi pedofile jakich świat nosi, trójmiejska mafia i nie jest tu mowa o złodziejach samochodów i wyłudzaczach vatu

   • 1 1

 • mój kuba będzie cały dzień oglądał tvn (1)

  • 5 4

  • tvn?

   szkoda czasu na oglądanie reklam

   • 3 1

 • Sopot NUDA!!! (2)

  rok w rok ten sam sh*t....zwiedzanie pojazdow...do ktorych kolejki, wyja koguty strazy moejskiej, policji,pogotowia... non stop az uszy puchna....ogolny bajzel nic szczegolnego.....Dzien dzoecka bylby wtedy kiedy rodzice spedza dzien z dziecmi...tak po prostu bez spiny

  • 3 1

  • (1)

   Akurat w Sopocie sporo wydarzeń do wyboru

   • 0 1

   • Akurat w Sopocie

    Nic się nie działo. Jedynie na Grodzisku coś innego, coś fajnego było.
    Już rok temu powiedziałam ze dosyć ze stadionem leśnym i błoniami. W kolejce do jednej atrakcji trzeba stać 2-3h!!! No chore to!

    • 0 0

 • Szkoda, że głównie w sobotę

  Mamy przecież niedzielę niehandlową i można byłoby jakieś ciekawe propozycje też dać na drugi dzień

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Warsztaty polskiej muzyki tradycyjnej
Warsztaty polskiej muzyki tradycyjnej
warsztaty
lis 24-5.12
Warsztaty - GAK Plama ul.
Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
Design Oskara Zięty w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa i Domu Uphagena
Design Oskara Zięty w zabytkowych...
wystawa
maj 12-28.11
Gdańsk, Muzeum Gdańska

Kulinaria

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku ukończono i oddano do użytku budynek Teatru Muzycznego w Gdyni (przy Placu Teatralnym 1), któremu patronuje Danuta Baduszkowa?

 

Najczęściej czytane