Wiadomości

stat

Zaplanuj ostatni weekend ferii

To ostatni weekend ferii, po którym dzieci wracają do szkół. Trzeba więc wykorzystać dobrze resztę wolnego czasu - podpowiadamy wam, co dzieje się w Trójmieście.
To ostatni weekend ferii, po którym dzieci wracają do szkół. Trzeba więc wykorzystać dobrze resztę wolnego czasu - podpowiadamy wam, co dzieje się w Trójmieście. fot. ˆistock/Monkey Buisness

Za nami dwa tygodnie wolnego od szkoły, a przed nami weekend, który możecie spędzić ciekawie i do tego całą rodziną. Zobaczcie, co dzieje się w Trójmieście.Zima trzyma na całego, nie można więc zostać w domu. W weekend obowiązkowo wyskoczyć trzeba na sanki, łyżwy albo przynajmniej na mroźny, rodzinny spacer w lesie lub nad Zatoką. Zostanie jednak jeszcze trochę czasu, który możecie spędzić poza domem.

W sobotę i w niedzielę będziecie mieli ostatnią szansę, aby w Centrum Experyment zobacz na mapie Gdyni skorzystać z dodatkowych atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o feriach. Poza interaktywną wystawą, na której można spędzić wiele godzin ani chwilę się nie nudząc, czekają was jeszcze inne, ciekawe propozycje. Są to dwie "ścieżki edukacyjne" skierowane zarówno do młodszych, jak i starszych gości. Tematy są oczywiście zimowe. Pierwsza przygoda przy pomocy mapy pozwoli na zbadanie właściwości wody i lodu i jest przeznaczona dla młodszych dzieci. Starsze na ścieżce zatytułowanej "Zimowa ewolucja" dowiedzą się, jak ważne są  geny i mutacje, zwłaszcza dla przystosowania organizmów do warunków zimowych. Dodatkowo w godz. 11-13 i 15-17 odbędą się eksperymenty, podczas których zrozumiecie, dlaczego sypie się sól na drogi i dlaczego fokom nie jest zimno w lodowatej wodzie. Sobota, niedziela. Wstęp w ramach biletu (12-20 zł).

Także w Akwarium Gdyńskim zobacz na mapie Gdyni przygotowano dodatkowe atrakcje z okazji kończących się ferii. Oprócz obejrzenia wystawy stałej, w sobotę będzie można wziąć udział w warsztatach muzycznych. Odbędą się one wokół Afryki - poznacie afrykańskie rytmy, zobaczycie instrumenty, na których się tam gra a nawet sami będziecie mogli na nich zagrać. Dzieci wysłuchają bajki i wezmą udział w mini-koncercie. Sobota, godz. 13-15. Natomiast w niedzielę odbędzie się zakończenie ferii i z tej okazji wystąpi teatrzyk dla dzieci ze spektaklem pt. "Złota rybka". Po przedstawieniu dzieci zostaną zaproszone na bal kostiumowy. Niedziela, godz. 12-15. Wstęp w ramach biletu (16-24 zł).

W ten weekend nie brakuje także propozycji teatralnych skierowanych do młodych widzów. Pozostajemy jeszcze na chwilę w Gdyni, a dokładnie na Dworcu Głównym zobacz na mapie Gdyni. Tam, w sobotę i niedzielę będziecie mogli zobaczyć spektakl pt. "Wielkie Ciasto", inspirowany opowiadaniem J.R.R Tolkiena "Kowal z Podlesia". Raz na 24 lata odbywa się uroczystość, podczas której piecze się wyjątkowe ciasto. Jednak tym razem coś poszło nie tak i wypiek nie jest do końca gotowy. Co się wydarzy - zobaczycie w weekend. Sobota, niedziela, godz. 12. Bilety: 15 zł.

Przenosimy się do Sopotu, a tam w dwóch różnych miejscach, dwie teatralne propozycje. Teatr Na Plaży zobacz na mapie Sopotu pokaże "Jasia w Krainie Bajek". Czy to możliwe, żeby być dzieckiem i nie znać żadnej bajki? Jaś nigdy jeszcze żadnej nie słyszał, więc wyrusza w świat w poszukiwaniu Krainy Bajek. Przy pomocy małych widzów na pewno uda się pokonać wszystkie przeszkody i dotrzeć do celu. Jednak na miejscu okazuje się, że zły król zawładnął całą krainą. Co w tej sytuacji zrobi dzielny Jaś? Przekonacie się w niedzielę, o godz. 11. Bilety 10-15 zł.

W Pick&Roll zobacz na mapie Sopotu zobaczycie z kolei przedstawienie pt. "Magiczny Miód". To opowieść o niedźwiadku Maciusiu, którego mama zachorowała. Niestety, jedynym ratunkiem jest zdobycie lekarstwa - magicznego miodu. Razem z przyjacielem wyruszają do tajemniczego lasu a po drodze spotykają ich różne przygody. Muszą się wykazać sprytem i odwagą, żeby uratować mamę niedźwiedzicę. Niedziela, godz. 13. Bilety 10 zł.

Warto też odwiedzić Teatr Miniatura zobacz na mapie Gdańska. W ten weekend przygotował dla was dwie propozycje. W sobotę i niedzielę zobaczycie "Czerwonego Kapturka". To widowisko musicalowe na podstawie "Bajek Samograjek" Juliana Tuwima. Spodziewajcie się mnóstwa piosenek, tańca oraz humoru. Na przedstawieniu będą się dobrze bawić zarówno mali widzowie jak i ich opiekunowie. Sobota, godz 12, niedziela, godz. 17. Bilety: 20 zł. Druga propozycja to "Afrykańska Przygoda". Jeśli jeszcze nie byliście z dzieckiem w teatrze, bo uważacie, że jest za małe, to na to przedstawienie możecie śmiało pójść. "Najnaje", czyli dzieci w wieku 1-4 lata, będą spektaklem zachwycone. Nie ma wyraźniej sceny, aktorzy grają na podłodze, na której również siedzą dzieci. To zmniejsza dystans i ośmiela maluchy. Kolorowe, spokojne przedstawienie opowiada o Jacusiu, który we śnie przenosi się do Afryki. Spotyka tam wesołe zwierzęta, które chętnie się z nim bawią. Niedziela, godz. 15. Bilety 20 zł.

Na koniec zaproszenie od Miasta Aniołów zobacz na mapie Gdańska na "Kosmiczną Przygodę" . Tym razem spotkacie szalonego naukowca i robota, którzy budują rakietę. Chcą wylecieć nią w kosmos, ale budowa nie idzie tak szybko jak powinna. Na szczęście udaje im się wystartować i razem z dziećmi poznają Układ Słoneczny. Niektórzy z małych widzów zmienią się nawet na pewien czas w planety. Niedziela, godz. 12:30. Bilety: 10 zł.

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29

maja

Kino Plenerowe i Samochodow... Sopot, Opera Leśna

Rozrywka

Dobry po imprezie oraz na duży głód. Kebab - gdzie najlepszy?
Kebab - gdzie najlepszy w Trójmieście?

Kulinaria

Dobry po imprezie oraz na duży głód. Kebab - gdzie najlepszy?
Kebab - gdzie najlepszy w Trójmieście?

Sprawdź się

Jedna z najbardziej unikalnych w Polsce kolekcji zbiorów archeologicznych, pochodząca z Afryki, zawiera...?