Wiadomości

stat

Zaplanuj ostatni weekend ferii

To ostatni weekend ferii, po którym dzieci wracają do szkół. Trzeba więc wykorzystać dobrze resztę wolnego czasu - podpowiadamy wam, co dzieje się w Trójmieście.
To ostatni weekend ferii, po którym dzieci wracają do szkół. Trzeba więc wykorzystać dobrze resztę wolnego czasu - podpowiadamy wam, co dzieje się w Trójmieście. fot. ˆistock/Monkey Buisness

Za nami dwa tygodnie wolnego od szkoły, a przed nami weekend, który możecie spędzić ciekawie i do tego całą rodziną. Zobaczcie, co dzieje się w Trójmieście.Zima trzyma na całego, nie można więc zostać w domu. W weekend obowiązkowo wyskoczyć trzeba na sanki, łyżwy albo przynajmniej na mroźny, rodzinny spacer w lesie lub nad Zatoką. Zostanie jednak jeszcze trochę czasu, który możecie spędzić poza domem.

W sobotę i w niedzielę będziecie mieli ostatnią szansę, aby w Centrum Experyment zobacz na mapie Gdyni skorzystać z dodatkowych atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o feriach. Poza interaktywną wystawą, na której można spędzić wiele godzin ani chwilę się nie nudząc, czekają was jeszcze inne, ciekawe propozycje. Są to dwie "ścieżki edukacyjne" skierowane zarówno do młodszych, jak i starszych gości. Tematy są oczywiście zimowe. Pierwsza przygoda przy pomocy mapy pozwoli na zbadanie właściwości wody i lodu i jest przeznaczona dla młodszych dzieci. Starsze na ścieżce zatytułowanej "Zimowa ewolucja" dowiedzą się, jak ważne są  geny i mutacje, zwłaszcza dla przystosowania organizmów do warunków zimowych. Dodatkowo w godz. 11-13 i 15-17 odbędą się eksperymenty, podczas których zrozumiecie, dlaczego sypie się sól na drogi i dlaczego fokom nie jest zimno w lodowatej wodzie. Sobota, niedziela. Wstęp w ramach biletu (12-20 zł).

Także w Akwarium Gdyńskim zobacz na mapie Gdyni przygotowano dodatkowe atrakcje z okazji kończących się ferii. Oprócz obejrzenia wystawy stałej, w sobotę będzie można wziąć udział w warsztatach muzycznych. Odbędą się one wokół Afryki - poznacie afrykańskie rytmy, zobaczycie instrumenty, na których się tam gra a nawet sami będziecie mogli na nich zagrać. Dzieci wysłuchają bajki i wezmą udział w mini-koncercie. Sobota, godz. 13-15. Natomiast w niedzielę odbędzie się zakończenie ferii i z tej okazji wystąpi teatrzyk dla dzieci ze spektaklem pt. "Złota rybka". Po przedstawieniu dzieci zostaną zaproszone na bal kostiumowy. Niedziela, godz. 12-15. Wstęp w ramach biletu (16-24 zł).

W ten weekend nie brakuje także propozycji teatralnych skierowanych do młodych widzów. Pozostajemy jeszcze na chwilę w Gdyni, a dokładnie na Dworcu Głównym zobacz na mapie Gdyni. Tam, w sobotę i niedzielę będziecie mogli zobaczyć spektakl pt. "Wielkie Ciasto", inspirowany opowiadaniem J.R.R Tolkiena "Kowal z Podlesia". Raz na 24 lata odbywa się uroczystość, podczas której piecze się wyjątkowe ciasto. Jednak tym razem coś poszło nie tak i wypiek nie jest do końca gotowy. Co się wydarzy - zobaczycie w weekend. Sobota, niedziela, godz. 12. Bilety: 15 zł.

Przenosimy się do Sopotu, a tam w dwóch różnych miejscach, dwie teatralne propozycje. Teatr Na Plaży zobacz na mapie Sopotu pokaże "Jasia w Krainie Bajek". Czy to możliwe, żeby być dzieckiem i nie znać żadnej bajki? Jaś nigdy jeszcze żadnej nie słyszał, więc wyrusza w świat w poszukiwaniu Krainy Bajek. Przy pomocy małych widzów na pewno uda się pokonać wszystkie przeszkody i dotrzeć do celu. Jednak na miejscu okazuje się, że zły król zawładnął całą krainą. Co w tej sytuacji zrobi dzielny Jaś? Przekonacie się w niedzielę, o godz. 11. Bilety 10-15 zł.

W Pick&Roll zobacz na mapie Sopotu zobaczycie z kolei przedstawienie pt. "Magiczny Miód". To opowieść o niedźwiadku Maciusiu, którego mama zachorowała. Niestety, jedynym ratunkiem jest zdobycie lekarstwa - magicznego miodu. Razem z przyjacielem wyruszają do tajemniczego lasu a po drodze spotykają ich różne przygody. Muszą się wykazać sprytem i odwagą, żeby uratować mamę niedźwiedzicę. Niedziela, godz. 13. Bilety 10 zł.

Warto też odwiedzić Teatr Miniatura zobacz na mapie Gdańska. W ten weekend przygotował dla was dwie propozycje. W sobotę i niedzielę zobaczycie "Czerwonego Kapturka". To widowisko musicalowe na podstawie "Bajek Samograjek" Juliana Tuwima. Spodziewajcie się mnóstwa piosenek, tańca oraz humoru. Na przedstawieniu będą się dobrze bawić zarówno mali widzowie jak i ich opiekunowie. Sobota, godz 12, niedziela, godz. 17. Bilety: 20 zł. Druga propozycja to "Afrykańska Przygoda". Jeśli jeszcze nie byliście z dzieckiem w teatrze, bo uważacie, że jest za małe, to na to przedstawienie możecie śmiało pójść. "Najnaje", czyli dzieci w wieku 1-4 lata, będą spektaklem zachwycone. Nie ma wyraźniej sceny, aktorzy grają na podłodze, na której również siedzą dzieci. To zmniejsza dystans i ośmiela maluchy. Kolorowe, spokojne przedstawienie opowiada o Jacusiu, który we śnie przenosi się do Afryki. Spotyka tam wesołe zwierzęta, które chętnie się z nim bawią. Niedziela, godz. 15. Bilety 20 zł.

Na koniec zaproszenie od Miasta Aniołów zobacz na mapie Gdańska na "Kosmiczną Przygodę" . Tym razem spotkacie szalonego naukowca i robota, którzy budują rakietę. Chcą wylecieć nią w kosmos, ale budowa nie idzie tak szybko jak powinna. Na szczęście udaje im się wystartować i razem z dziećmi poznają Układ Słoneczny. Niektórzy z małych widzów zmienią się nawet na pewien czas w planety. Niedziela, godz. 12:30. Bilety: 10 zł.

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26

listopada

Osiecka, Młynarski, Przybora Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

29

listopada

Tydzień Austriacki w GTS Gdańsk, Teatr Szekspirowski

01

grudnia

Magda Umer - koncert jubile... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Rozrywka

Rekordowo długi Jarmark Bożonarodzeniowy i sześć koncertów sylwestrowych
Rekordowy Jarmark Bożonarodzeniowy
Nigdy nie jest za późno. Rzuciła wszystko i wyjechała do Meksyku
Rzuciła wszystko i wyjechała do Meksyku

Kulinaria

Jemy na mieście: Chwila Moment w Gdyni - udana wizyta
Jemy na mieście: Chwila Moment w Gdyni
Arco by Paco Pérez: hiszpańska kuchnia z widokiem na Gdańsk
Arco by Paco Pérez: kuchnia z widokiem

Planuj z nami tydzień

Narracje, półmaraton i muzyka Hansa Zimmera. Planuj tydzień
Narracje i muzyka Hansa Zimmera

Sprawdź się

Czy w obecnej siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, w czasach powojennych, prowadzona była działalność sportowa?