stat
Impreza już się odbyła

Zamyślenie Strzeliste - Koncert dla Jana Pawła II

Koncert wzbogacony fragmentami przemówienia Jana Pawła II, o znaczeniu kultury w życiu jednostek i społeczeństw, podczas historycznego przemówienia wygłoszonego w paryskiej siedzibie UNESCO.

Delta Scuti nowy projekt Dominika Bukowskiego w duecie z Dominikiem Kisielem, to niezależna muzyka improwizowana dwóch muzyków; ich intymnej (jak przystało na duet) rozmowy na temat zjawisk kosmicznych.

jazz - koncerty w Trójmieście
Tajemnice astronomii przełożone są na feerie współbrzmień pomiędzy wibrafonistą i pianistą. W ten koncepcyjny sposób zbudowana została imponująca przestrzeń dźwiękowa, a wszystko to, w oparciu o improwizację.

Nazwa Delta Scuti zainspirowana jest grupą gwiazd, które w kosmosie wydają niezbadane dźwięki. Przez wiele lat sądzono, że pulsacje Delta Scuti są chaotyczne i nic z nich nie wynika. Ostatnie badania wskazują jednak na pewną prawidłowość i powtarzalność muzyki wykonywanej przez te gwiazdy.

Dzięki tym schematom astronomowie mogą określić właściwości danej gwiazdy (np. ich wiek lub temperaturę). To bardzo celne odzwierciedlenie improwizacji, która dzieje się pomiędzy dwojgiem muzyków.

Pozornie nic z niej nie wynika, jest chaotyczna, niedostępna i niezrozumiała. Wystarczy jednak poświęcić odrobinę uwagi, by dojrzeć koordynację i czytelną strukturę. A to zawsze jest interesujące.

16.10.2021, godz. 19.00
Kościół Sw. Piotra i Pawła, ul. Sobótki 20, Gdańsk Wrzeszcz
Organizator: Winda GAK
Współorganizator: Parafia Wojskowo-Cywilna pw. Matki Odkupiciela
Wstęp wolny

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile razy Festiwal Literatury dla Dzieci odbył się w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane