Zamiast Pokemonów upoluj książki! Nowa akcja gdańskiej biblioteki

Organizowana przez gdańską bibliotekę akcja "Książka Go" spodoba się nie tylko tym, którzy dali się wciągnąć w szał łapania Pokemonów. Zamiast wirtualnych stworków w rozmaitych zakątkach Gdańska będzie można znaleźć, a potem zabrać do domu książki. Wśród tytułów cała masa nowości: "Projekt: Prawda" Mariusza Szczygła, "Więcej krwi" Jo Nesbo czy "Skucha" Jacka Hugo-Badera.To kolejna ciekawa propozycja Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, która ma zwiększyć zainteresowanie książkami i promować czytelnictwo. Kilka tygodni temu pisaliśmy o akcji wyposażania nadmorskich knajpek w specjalne biblioteczki, przygotowane z myślą o plażujących czytelnikach. Teraz będzie można wziąć udział w grze miejskiej, która polega na szukaniu książek ukrytych w różnych zakamarkach miasta.

Akcja potrwa przez 3 dni, od 13 do 15 sierpnia.
Akcja potrwa przez 3 dni, od 13 do 15 sierpnia. mat. prasowy
- Inspiracją dla "Książka Go" był trend polowania na Pokemony - mówi Przemysław Czaja z WiMBP. - Chcemy udowodnić, że nie tylko Pokemonami mieszkańcy Trójmiasta się interesują. Książka jest wartością uniwersalną i ponadczasową. Nie oferujemy nic nowego. Prezentujemy ją jedynie w nowej odsłonie. To wciąż ta sama książka, która jest jednym z najlepszych i najciekawszych sposobów na spędzanie wolnego czasu.
Co istotne, wszystkie książki, jakie zostaną ukryte w Gdańsku, będą nowe. Większość z nich została pozyskana od wydawnictw, które zdecydowały się przyłączyć do akcji, resztę zakupiono specjalnie na potrzeby tego przedsięwzięcia. Jakie tytuły będzie można upolować? Przede wszystkim gorące nowości: "Projekt: Prawda" Mariusza Szczygła, "Niemiec" Włodzimierza Nowaka, "Skucha" Jacka Hugo-Badera, "Dziewczyna z pociągu" Pauli Hawkins, "Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes czy "Więcej Krwi" Jo Nesbo. W sumie na poszukiwaczy będzie czekać około 30 egzemplarzy.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy na bieżąco śledzić wskazówki dotyczące lokalizacji książek. Będą one zamieszczane od 13 sierpnia na www.wbpg.org.pl oraz na stronie wydarzenia na Facebooku. Kryjówek będzie można szukać w kilku dzielnicach Gdańska: Śródmieściu, Dolnym Mieście, we Wrzeszczu i w Oliwie. Po odnalezieniu książki warto pochwalić się swoją zdobyczą, zrobić jej zdjęcie i umieścić na facebookowym profilu akcji z hasztagiem #chodzedobiblioteki.

- Dzięki temu pozostałe osoby będą na bieżąco informowane o kolejnych tytułach, które zostały już odnalezione - tłumaczy Przemysław Czaja.
Akcja potrwa przez 3 dni, od 13 do 15 sierpnia.
Współorganizatorem akcji jest portal www.CzytamRecenzuje.pl. Na tej stronie również będzie można znaleźć szczegóły dotyczące akcji.

Zobacz także: Uwaga, Pokemony w świecie mody

Opinie (43) 4 zablokowane

 • dlaczego nie w gdyni ;(

  • 16 9

 • ooo, super sprawa!

  szkoda, że nie mam smartfona, pobawiłabym się tak ;)

  • 35 3

 • Smartwatche -zamiast smart ludzi

  Pokemon go zamiast Ludzie Go .
  Hipokryzja zamiast tolerancji.
  Dzikie araby atakujace koparki na budowie zamiast "uchodzcow"
  Mlodzi zdolni opieprzacze zamiast matek z dziecmi.....

  Stan ostatnich 3 lat . Wylaczyc sygnal TVN to moze mozg sie wlaczy

  • 31 38

 • no, to już coś

  na miarę Gdańska, nie tylko pokemony, podrywacze, lechia i gołe d*py.

  • 20 2

 • Rząd Iranu jak podają ostatnio ,,niezależne" media zakazał używania gry Pokemon GO

  To sobie poszukałem o co w tym chodzi i znalazłem.
  ,,Mobilna gra korzystająca z "rozszerzonej rzeczywistości" Pokémon Go ma powiązania z CIA.
  Mobilna gra korzystająca z "rozszerzonej rzeczywistości" Pokémon Go, który używa kamery smartpfonów by dodać postacie Pokémon do miejsc w świecie rzeczywistym ma powiązania z CIA.

  Deweloperem Pokémon Go, jest Niantic, Inc., założona przez Johna Hanke, który wcześniej otrzymał finansowanie z inwestycyjnej firmy CIA o nazwie In-Q-Tel by rozwijać technologie, które ostatecznie trafiły do Google Earth.

  In-Q-Tel było kiedyś opisane jako "niezależna strategiczna firma inwestycyjna, która identyfikuje innowacyjne rozwiązania technologiczne wspierające misje wspólnoty wywiadowczej USA."

  Łatwo zrozumieć dlaczego CIA miało interes w oprogramowaniu takim jak Pokémon Go; Gra wykorzystuje kamerę i żyroskop gracza do wyświetlania obrazu Pokemonów, jakby istniały w świecie rzeczywistym, w takich miejscach jak np. mieszkanie gracza, praca czy toaleta.

  Tego typu program jest w stanie teoretycznie zamienić miliony smartfonów graczy w "sondy szpiegowskie", które zbierają w czasie rzeczywistym materiał z miast i domów, sięgając do ciemnych zaułków i piwnic do, których satelity szpiegowskie i samochody Google nie mogą dotrzeć."

  To tak dla uświadomienia prostych zwolenników nowej mody pokemonów
  Źródło
  prisonplanet.pl

  • 32 14

 • źródło równie wiarygodne jak jasnowidz jackowski

  • 7 6

 • Które zdanie wg.Ciebie jest nie prawdziwe?

  • 4 2

 • Gratulacje.

  Super zabawa i supersprawa a książki świetne. Biblioteka ! Super Ty!

  • 4 7

 • Moje skisłe ogórki, ziemniaki i pajęczyny po kątach na celowniku CIA!?

  To będzie interwencja słynnych specsłużb w mojej piwnicy?
  No nareszcie coś mocnego na tej nudnej dzielni! :-)

  • 5 1

 • Super inicjatywa!!

  Brawo!

  • 16 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
John Faltin - fotograf Sopotu
John Faltin - fotograf Sopotu
wystawa
maj 10-17.10
g. 10:00 - 16:00
Sopot, Muzeum Sopotu
Design Oskara Zięty w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa i Domu Uphagena
Design Oskara Zięty w zabytkowych...
wystawa
maj 12-28.11
Gdańsk, Muzeum Gdańska

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaką inicjatywę łączącą kulturę z przestrzenią miasta wymyślił i koordynuje związany z Klubem Plama Szymon Wróblewski?