• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zakończył się Festiwal Dwa Teatry

Aleksandra Lamek
8 czerwca 2009 (artykuł sprzed 14 lat) 
Piot Fronczewski został wyróżniony za całokształt twórczości Wielką Nagrodą Festiwalu Dwa Teatry. Piot Fronczewski został wyróżniony za całokształt twórczości Wielką Nagrodą Festiwalu Dwa Teatry.

Znamy już zwycięzców tegorocznego Festiwalu Dwa Teatry. Grand Prix dla najlepszego spektaklu Teatru TV przyznano "Golgocie wrocławskiej" Piotra Kokocińskiego i Krzysztofa Szwagrzyka w reżyserii Jana Komasy, natomiast za najlepsze słuchowisko radiowe uznano "Walizkę" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reżyserii Julii Wernio.Na trzy dni, od piątku do niedzieli, Sopot zmienił się w stolicę rodzimego teatru radiowego i telewizyjnego. Publiczność miała okazję wysłuchać 15 słuchowisk i 16 spektakli znanych z małego ekranu, które zostały zrealizowane w ubiegłym roku.

Zwycięzców w dziedzinie konkursu radiowego wyłoniło jury w składzie: Ewa Ziętek, Wojciech Fułek, Edward Pałłasz, Wacław Tkaczuk i Piotr Tomaszuk. Grand Prix otrzymali twórcy słuchowiska zgłoszonego przez Program 2 Polskiego Radia pt. "Walizka": Małgorzata Sikorska- Miszczuk, Julia Wernio, Andrzej Brzoska i Renata Bazun.

Natomiast najlepszym spektaklem telewizyjnym została "Golgota wrocławska" Piotra Kokocińskiego i Krzysztofa Szwagrzyka w reżyserii Jana Komasy. Decyzję tę podjęło jury w składzie: Juliusz Machulski, Marek Nowakowski, Dominika Ostałowska, Jerzy Satanowski i Arkadiusz Tomiak.

Po raz pierwszy w tym roku przyznano nagrodę dla najlepszej rejestracji przedstawienia teatralnego. Otrzymał ją Mariusz Malec za zapis "Teczek" poznańskiego Teatru Ósmego Dnia. Nowością dziewiątej edycji festiwalu była również Honorowa Nagroda im. Krzysztofa Zaleskiego, któremu poświęcona była tegoroczna impreza. Wyróżniono nią twórców słuchowiska "De Profundis": Sylwestra Woronieckiego i Annę Waraczewską.

W piątek, podczas imprezy inauguracyjnej, poznaliśmy laureata festiwalowej Wielkiej Nagrody, przyznawanej za całokształt twórczości w teatrze radiowym i telewizyjnym. Został nim aktor Piotr Fronczewski.

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie 1 zablokowana

Wydarzenia

Wystawa Truso - legenda Bałtyku

10 zł
wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Rozrywka

Kulinaria

Sprawdź się

Sprawdź się

Piotr Jaworski, czyli Tuse, słynie z fotorealistycznych portretów. W Trójmieście znane są jego liczne prace, m.in. portrety upamiętniające sławy, takie jak:

 

Najczęściej czytane