• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zajęcia edukacyjne wystawy Trzy historie

Weekend pomikołajkowy spędzicie w NCK. Przed Wami rodzinna sobota. Przygotowaliśmy zajęcia dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. Będziemy słuchać, tworzyć, animować, uczyć się o sobie nawzajem i świetnie bawić. 

PROGRAM

11:00-12:00 Melodyjne historie" koncert familijny z cyklu stARTer 
Melodyjne historie to koncert familijny, podczas którego dzieci wraz z rodzicami otrzymają muzyczną opowieść o melodyce. Jest to element dzieła muzycznego, który króluje w narracji! To on odpowiada za to, jaki dźwięk nastąpi po poprzednim i dzięki niemu melodia śpiewa wysoko jak słowik lub mruczy nisko jak lew. Podczas godzinnego koncertu uczniowie szkół muzycznych II stopnia z Trójmiasta  przedstawią melodie opowiadające przeróżne historie.
Koncert oraz edukacyjne aktywności dla dzieci poprowadzi Zuzanna Pobłocka.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Link do zapisów: https://app.evenea.pl/event/352247-104/

12:30-14:30 Animowane historie"  warsztaty familijne z filmu animowanego
Warsztaty, podczas których dzieci będą mogły opowiedzieć historię w formie animacji. Podczas zajęć stworzymy wspólnie miniscenariusz, wykonamy szkicowe ilustracje, scenografię i kostiumy, a następnie przy pomocy serii zdjęć wprawimy postaci w ruch!
Warsztaty poprowadzi Zuzanna Pobłocka.
Obowiązują bilety: 10,00 zł za dziecko wraz z maksymalnie dwiema osobami dorosłymi. Link do biletów: https://nck-bilety.interticket.pl/program/animowane-historie-warsztaty-familijne-z-filmu-animowanego-9091

15:00-17:00 Kropka w kropkę. Portret z przymrużeniem oka. Warsztaty ilustratorskie dla dorosłych inspirowane wystawą Trzy historie
Prowadzenie: Aleksandra Artymowska
Obowiązują bilety: 15,00 zł za osobę. Link do biletów: https://nck-bilety.interticket.pl/program/kropka-w-kropke-portret-z-przymruzeniem-oka-warsztaty-ilustratorskie-dla-doroslych-9090
Jedna kropka to jeden maleńki punkcik. Jednak z wielu maleńkich punkcików możemy stworzyć dowolną rzecz, jaką tylko sobie wymyślimy: różnorodne przedmioty, zwierzęta i ludzi.
Na zajęciach z wielu kropek stworzymy portret wymyślonej postaci. Niekoniecznie realistyczny, ale za to nieco oniryczny, może i surrealistyczny na pewno z lekkim przymrużeniem oka.
Zainspirujemy się pracami Stasysa, a także wyjętymi z kontekstu nieoczywistymi przedmiotami.
Przygotujcie się na obfitość kropek, nietypowych skojarzeń i dobrej zabawy!
Aleksandra Artymowska ilustratorka i autorka książek dla dzieci, które wydane zostały w ponad 20 krajach na świecie. Uwielbia podróże i wielogodzinne wędrówki po nieoczywistych miejscach. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, kilka lat mieszkała w Chinach i w Izraelu. Jej książki zdobyły wiele nagród i wyróżnień w międzynarodowych konkursach. W tym roku otrzymała
Purple Island Award /(Nami Concours 2023, Korea) oraz Srebrny Miecz w kategorii ilustracja w konkursie KTR 2023 (Konkurs Klubu Twórców Reklamy).

17:00-18:00 Historie w dziecięcych rysunkach" - wykład dla rodziców o rozwoju kreatywności u dzieci
Prowadzenie: dr Magdalena Chrzan Detkoś
Jak psychologowie korzystają z twórczości dzieci w swojej codziennej pracy? Jak my jako rodzice możemy wspierać twórczy rozwój naszych dzieci? Czemu w ogóle  wspieranie twórczego myślenia jest takie ważne? Według niektórych badaczy, kreatywność w dzieciństwie jest lepszym predykatorem późniejszych osiągnięć edukacyjnych niż sam iloraz inteligencji dziecka.  Z drugiej strony, badania pokazują również, że mimo coraz większej wiedzy o znaczeniu twórczości w życiu dziecka, zmiany w systemie edukacji planowane są w odwrotnym kierunku. O rozwoju kreatywności u dzieci opowie dr Magdalena Chrzan Detkoś.  
Dr Magdalena Chrzan Detkoś  jest psycholożką, certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, pracowniczką naukowo dydaktyczną Zakładu Psychologii i Psychopatologii Rozwoju Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Razem z Copernicus Podmiot Lezniczy sp. Z oo. Koordynowała program profilaktyki depresji poporodowej Przystanek MAMA.  Współprowadzi ośrodek psychoterapeutyczny Centrum Terapii Depresji w Gdyni.  Jest autorką książki Pod powierzchnią. Emocjonalne wyzwania macierzyństwa oraz publikacji dotyczących psychoterapii dzieci i młodzieży, rozwoju wcześniaków, oraz leczenia i profilaktyki depresji poporodowej oraz depresji ciężarnych.

Wstęp wolny. Liczba miejsc na zajęciach warsztatowych jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Link do zapisów TUTAJ 

Martwisz się o opiekę nad swoim dzieckiem/ dziećmi? Podczas wykładu zapewniamy opiekę dla dzieci (6-10 lat) na stworzonych z myślą o nich zajęciach warsztatowych Historia codzienności".
Zajęcia poprowadzi Aleksandra Musielak. 

Aleksandra Musielak   psycholożka, specjalistka z zakresu psychologii  dzieci i młodzieży. Absolwentka psychologii i psychologii klinicznej. Ukończyła intensywny trening Nonviolent Communication. Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach Solution Focused Brief Therapy, dogoterapeutka, przewodniczka Anora - psa-terapeuty rasy Labrador Retriver.
Wicedyrektorka w niepublicznej szkole podstawowej. Prowadzi konsultacje psychologiczne dla dzieci, młodzieży i rodziców, warsztaty, wykłady, szkolenia. Wicedyrektorka w niepublicznej szkole podstawowej. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Wiceprezeska Stowarzyszenia Educational Cha(ll)enge. Wykładowczyni na Uniwersytecie WSB Merito. Zajmuje się również popularyzacją wiedzy psychologicznej - jej teksty ukazywały się m.in. na portalu wysokieobcasy.pl, a także w publikacjach naukowych. Była gościnią kliku odcinków podcastu PSYCHE Radio Zet, udziela komentarzy eksperckich dla mediów lokalnych i ogólnopolskich.  Prelegentka na konferencjach i uczestniczka debat poświęconych zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży. Zaangażowana w realizację różnych projektów poświęconych zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży i wspieraniu ich rozwoju.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  15 zł
 • Bilet ulgowy
  10 zł
Wydarzenie częściowo biletowane:
https://nck-bilety.interticket.pl/program/animowane-historie-warsztaty-familijne-z-filmu-animowanego-9091
https://nck-bilety.interticket.pl/program/kropka-w-kropke-portret-z-przymruzeniem-oka-warsztaty-ilustratorskie-dla-doroslych-9090
Na część obowiązuje bezpłatna rejestracja:
https://app.evenea.pl/event/352247-104/
https://app.evenea.pl/event/352247-105/

Opinie

Sprawdź się

Największe zbiory muzealne w dziedzinie archeologii morskiej posiada: