Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Zagraj to jeszcze raz, Sam - spektakl gościnny (1 opinia)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Impresariat 34art.pl
Zagraj to jeszcze raz, Sam
5.2 53 oceny 1 10
Teatr 6.Piętro w Warszawie
Zagraj to jeszcze raz, Sam

Na scenie Teatru 6. piętro możemy oglądać legendarną komedię Woody Allena "Zagraj to jeszcze raz, Sam" w reżyserii Eugeniusza Korina z fenomenalną aktorską kreacją Kuby Wojewódzkiego. Dziennikarz i showman, grający główną rolę w tym przedstawieniu stał się jednym z największych odkryć aktorskich mijającego roku. W pozostałych rolach na scenie występują: Daniel Olbrychski, Małgorzata Socha, Anna Cieślak oraz Michał Żebrowski.

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" to kultowe dzieło Woody Allena: reżysera, dramaturga i muzyka. Allen połączył w sztuce talent do kreowania komediowych postaci z dystansem filozofa pełnego ironii i ciepłego liryzmu. W sztuce przeplatają się wszystkie najważniejsze tematy i fascynacje Allena - kinem, Nowym Jorkiem, muzyką, seksem, miłością i przemijaniem.

Zagraj to jeszcze raz, Sam to historia poszukiwania miłości swego życia przez krytyka filmowego Allana Felixa (debiutujący w teatrze Kuba Wojewódzki), porzuconego przez swoją żonę Nancy (w tej i w jeszcze ośmiu innych rolach - Małgorzata Socha). Allan zakochuje się przypadkiem w żonie swojego najlepszego przyjaciela, przystojnego biznesmana Dicka (Michał Żebrowski), w ślicznej, lecz znerwicowanej Lindzie (Anna Cieślak), którą uwodzi przy pomocy i według wskazówek swojego idola filmowego, legendarnego amanta czarnych kryminałów Humphreya Bogarta, schodzącego do niego w tym celu z ekranu kina (Daniel Olbrychski).

Eugeniusz Korin stworzył najbardziej filmowe przedstawienie ostatnich lat swoisty hołd dla twórczości Woody Allena. "Zagraj to jeszcze raz, Sam" urzeka niebywałą atmosferą, podgrzewaną jazzowymi szlagierami George'a Gershwina, a inteligentny dowcip Woody Allena nabiera w ustach Kuby Wojewódzkiego szczególnego, autotematycznego wyrazu.

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" to pierwsza realizacja tryptyku: Miłość, Zdrada i Przebaczenie wg Woody Allena, jaki Teatr 6. piętro przygotował dla widzów.

Reżyseria: Eugeniusz Korin
Scenografia: Jan Kozikowski
Kostiumy: Dorota Kołodyńska
Muzyka: George Gershwin

Obsada:
Nancy - Małgorzata SOCHA
Linda - Anna CIEŚLAK
Dick - Michał ŻEBROWSKI
Humphrey Bogart - Daniel OLBRYCHSKI
Allan Felix - Kuba WOJEWÓDZKI

Recenzja Trojmiasto.pl

Selfie z Kubą Wojewódzkim - o "Zagraj to jeszcze raz, Sam" w Teatrze Muzycznym Selfie z Kubą Wojewódzkim - o "Zagraj to jeszcze raz, Sam" w Teatrze Muzycznym

Selfie z Kubą Wojewódzkim - o "Zagraj to jeszcze raz, Sam" w Teatrze Muzycznym (67 opinii)

Spektakl "Zagraj to jeszcze raz, Sam" Teatru 6. piętro w Warszawie budzi zainteresowanie...

1 grudnia 2015

Przeczytaj także

Opinie (1) 2 zablokowane

  • (opinia sprzed 5 lat)

    Ten spektakl jest tak przesiąknięty show z TVN Wojewódzkiego , ze aż bije po oczach . Nie zaśmiałam się ani razu , tendecyjne żarty wstawki o TVN i play , don't like it!

    • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery