• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Zabawy z Szekspirem - warsztaty rodzinne

Zapraszamy do zabawy z Williamem Szekspirem w jego teatrze!
Podczas każdego z comiesięcznych spotkań poznacie inny zakamarek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i usłyszycie o innej szekspirowskiej sztuce.

Zabawy z Szekspirem - warsztaty rodzinne


Zapraszamy na rodzinną przygodę z Williamem Szekspirem! Podczas każdego z comiesięcznych spotkań odwiedzamy inny zakamarek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, a punkt wyjścia dla naszych zajęć stanowią dzieła najsłynniejszego dramaturga wszechczasów. Spotkania mają formę warsztatów artystycznych o różnorodnym charakterze, w tym muzycznych, plastycznych oraz aktorskich. Każdy z uczestników ma także możliwość zaprezentowania efektów swojej pracy na deskach teatru.

Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi powyżej 4 roku życia.

W nowym roku zapraszamy na spotkania:

09.01.2022 - WIECZÓR TRZECH KRÓLI - co jest prawdą, co iluzją?
Podczas pierwszych w tym roku zabaw z Szekspirem, poznamy jedną z najbardziej znanych komedii Szekspira, której akcja rozgrywa się na początku stycznia. W tej komedii omyłek wiele rzeczy okazuje się czymś innym, niż na pierwszy rzut oka mogło się wydawać. Wspólnie zastanowimy się, dlaczego czasem to, co widzimy, nie jest rzeczywistością. Dodatkowo, każdy będzie miał możliwość przygotowania oraz zaprezentowania na scenie wybranej przez siebie sztuczki iluzjonistycznej.

13.02.2022 - ZIMOWA OPOWIEŚĆ - scenografia też gra rolę
Jest to jedna z mniej znanych sztuk Williama Szekspira, której nastrój wzbogaca zimowa atmosfera. Podczas warsztatów zastanowimy się, jakie składniki mogą budować nastrój przedstawienia, pobawimy się efektami świetlnymi oraz stworzymy klimatyczne elementy scenografii wymyślonej krainy.

Podczas Rodzinnych warsztatów u Szekspira poznajemy historię teatru, rekwizyty i sposób ich tworzenia, rodzaje teatrów i ich charakterystykę, typy scen teatralnych, elementy scenografii, postaci i wątki z dzieł Williama Szekspira oraz wiele innych ciekawostek związanych z teatrami na całym świecie i w różnych kulturach. Nierzadko tematyka zajęć wykracza poza teatr w kierunku innych sztuk. Spotkania odbywają się w wybraną niedzielę miesiąca.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30, 40 zł
Bilety: 30 zł (PL) / 40 zł (EN)

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Nagroda Literacka Gdynia dla autorów najlepszych książek wydanych w poprzednim roku przyznawana jest rokrocznie od: