Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź 44:45. Spóźniona pogoń żużlowców

Rafał Sumowski
15 maja 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk czeka na trening. Kasprzak: Liga powinna startować w maju

Kibice wrócili na trybuny, ale nie pomogli Wybrzeżu.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało u siebie z Orłem Łódź 44:45. Pościg okazał się spóźniony, a emocji nie było nawet do ostatniego wyścigu, bo już po 13. gospodarze stracili szanse na zwycięstwo. Wyjątkowo słabo zaprezentowali się: Rasmus JensenKrystian Pieszczek. Nie pomógł powrót kibiców, których ponad 2 tysiące stawiło się na stadionie. Przypomnijmy, że można było zająć tylko 25 procent widowni.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

9. Wiktor Kułakow 14+1 (2,2,3,2,3,2*)
10. Michał Gruchalski 4 (3,1,0,0,-)
11. Krystian Pieszczek 6+2 (1*,0,1,2,2*)

Komisarz toru: Krzysztof Okupski
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mecz z trybun obejrzeć może 2167 widzów. To 25 proc. pojemności stadionu.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Kibice wracają na trybuny. Ile zarobi klub na biletach?

Gdańszczanie chcą "odkuć się" za pierwszą w tym sezonie porażkę, której 4 maja doznali w Gnieźnie. Legenda GKS Wybrzeże Jarosław Olszewski uważa, że zespół nadal ma braki i jeśli się nie poprawi, może mieć problemy z walką o awans.

Jarosław Olszewski przed meczem Zdunek Wybrzeże - Orzeł

Na próbę toru wyjechali Gruchalski i Jamróg oraz Dul i Łoktajew.
W sektorze gości ok. 50-osobowa grupa kibiców Orła.
Zawody odbędą się wg I zestawu startowego. Wybrzeże rozpocznie z pól B i D, Orzeł z A i C.
  Krystian Pieszczek.
Start przerwany, Kułakow zahaczył taśmę daszkiem od kasku. Wcześniej Rosjanin się ruszył, więc dostał od sędziego ostrzeżenie. Kolejne oznaczać będzie wykluczenie z wyścigu.
bieg 3:3
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Norbert Kościuch (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Marcin Nowak (0 pkt).

Dobry start Kułakowa, ale na wyjściu z łuku minął go Kościuch. Stawka podzieliła się na dwie pary. Pieszczek do końca bronił się przed Nowakiem.
II
  Alan Szczotka,
  Jakub Sroka,
  Piotr Gryszpiński,
  Mateusz Dul.
II
Wyścig przerwany. Prowadził Gryszpiński, a Szczotka walczył o trzecie miejsce ze Sroką. Po pojedynku na łokcie upadł na prostej po wyjściu z łuku. Wydaje się, że zawodnicy sczepili się motocyklami. Arbiter długo analizuje powtórki.
II
Jakub Sroka (Orzeł Łódź) wykluczony z powtórki. Ostrzeżenie za utrudnianie startu otrzymał natomiast Dul.
II
Wyścig przerwany. Gryszpiński wygrał start i na prowadzeniu upadł w szczycie łuku, gdy "wywoził" rywala na zewnętrzną część toru.
II
Gryszpiński wykluczony z powtórki.
bieg 3:2
II
[5:6] Wynik biegu: 2:3. Kolejność: Mateusz Dul (3 pkt), Alan Szczotka (2 pkt), Piotr Gryszpiński (w/0 pkt), Jakub Sroka (w/0 pkt).

Od razu po starcie rywale poszli "na łokcie". Wygrał Dul i uciekł Szczotce po 3 punkty.
III
  Rasmus Jensen,
  Aleksandr Łoktajew,
  Jakub Jamróg,
  Brady Kurtz.
3'
Sędzia zarządził kosmetykę toru ze względu na nierówność w pierwszym łuku.
Za nami 30 minut meczu. Rozegrano dwa wyścigi, a kibice oglądają pracę ciągników i polewaczki.
Za chwilę start do 3. wyścigu.
bieg 4:2
III
[7:10] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Aleksandr Łoktajew (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Brady Kurtz (1 pkt), Rasmus Jensen (0 pkt).

Kiepski start gdańszczan. Jensen do mety gonił Kurtza, ale nieskutecznie. Fatalnie wyglądają gdańszczanie w pierwszej serii startów.
IV
  Luke Becker,
  Mateusz Dul,
  Michał Gruchalski.
bieg 4:2
IV
[11:12] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Michał Gruchalski (3 pkt), Luke Becker (2 pkt), Alan Szczotka (1 pkt), Mateusz Dul (0 pkt).

Gruchalski wygrał start i pewnie dowiózł 3 punkty. Duże szczęście miał Sczotka, bo na drugim okrążeniu błąd popełnił Dul i spadł na ostatnie miejsce.
V
[12:17] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Luke Becker (3 pkt), Norbert Kościuch (2 pkt), Jakub Jamróg (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt).

Pieszczek skupił się po starcie na Kościuchu, a przy krawężniku "wkleił" się Becker i uciekł rywalom. Łodzianie wyszli na 5:1 a Pieszczek i Jamróg ścigali się między sobą. Pieszczek spasował a Jamróg do mety naciskał Kościucha.
VI
  Brady Kurtz,
  Piotr Gryszpiński.
bieg 5:1
VI
[13:22] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Brady Kurtz (3 pkt), Marcin Nowak (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Piotr Gryszpiński (d/0 pkt).

Jensen wygrał start, ale na wyjściu z łuku minęli go obaj rywale. Gryszpiński daleko na czwartej pozycji nie kontynuował już wyścigu. Gwizdy z trybun.
VII
  Michał Gruchalski,
  Jakub Sroka.
bieg 3:3
VII
[16:25] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Aleksandr Łoktajew (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Michał Gruchalski (1 pkt), Jakub Sroka (0 pkt).

Gruchalski wygrał start, ale Łoktajew ograł gdańszczan jedną akcją w pierwszym łuku. Motocykl Gruchalskiego zdefektował na końcu trzeciego okrążenia, gdy jechał na drugiej pozycji. Mimo tego, Sroka nie zdołał go dogonić. Junior gości większe zagrożenie stanowił dla siebie niż dla rywali.
VIII
  Luke Becker.
Kułakow jako rezerwa taktyczna za Jensena.
bieg 3:3
VIII
[19:28] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Luke Becker (2 pkt), Norbert Kościuch (1 pkt), Alan Szczotka (u/0 pkt).

Kułakow wygrał start i założył się na Kościucha startującego z pierwszego pola. Rosjanin uciekł do przodu, a na czwartej pozycji wywrócił się Sczotka. Na szczęście szybko podniósł się z toru i wyścig nie został przerwany, choć na torze został fragment jego osłony motocykla.
Przerwa dla Kułakowa, który wystartuje wyścig po wyścigu.
IX
  Marcin Nowak.
bieg 4:2
IX
[21:32] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Brady Kurtz (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Marcin Nowak (1 pkt), Michał Gruchalski (0 pkt).

Kurtz po słabszym starcie z dziecinną łatwością ograł gdańszczan po szerokiej w pierwszym łuku. Nie dał szans Kułakowowi. Gruchalski ponaciskał Nowaka, ale na tym się skończyło.
X
  Jakub Jamróg.
bieg 4:2
X
[25:34] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Aleksandr Łoktajew (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Mateusz Dul (0 pkt).

Gdańszczanie wygrali start i jechali na 5:1, ale napędzający się po zewnętrznej Łoktajew "połknął" Pieszczka na prostej po wyjściu z pierwszego łuku ostatniego okrążenia. Wielka szkoda, bo podwójna wygrana mogła dać jeszcze Wybrzeżu impuls do walki.
Przerwa na równanie toru.
XI
XI
Łoktajew ukarany przez sędziego żółtą kartką przez sędziego, za gest wykonany po poprzednim wyścigu - pokazał środkowy palec Pieszczkowi. Druga żółta kartka będzie oznaczała wykluczenie do końca zawodów.
bieg 5:1
XI
[30:35] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Luke Becker (1 pkt), Marcin Nowak (0 pkt).

Pewne prowadzenie gdańszczan od startu do mety. Czy aby jednak to przebudzenie nie nastąpiło za późno?
XII
bieg 3:3
XII
[33:38] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Brady Kurtz (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Piotr Gryszpiński (1 pkt), Jakub Sroka (0 pkt).

Kurtz nie dał szans Pieszczkowi, a Sroka przyjechał daleko za rywalami.
XIII
  Aleksandr Łoktajew.
bieg 5:1
XIII
[34:43] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Aleksandr Łoktajew (3 pkt), Norbert Kościuch (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Michał Gruchalski (0 pkt).

Łodzianie w pierwszym łuku ograli gdańszczan po zewnętrznej. Łoktajew pognał do przodu a Kościuch odpierał do mety ataki Jensena. Ten wynik praktycznie przesądza już o zwycięstwie Orła w tym meczu.
XIV
Jamróg jako rezerwa taktyczna za Gruchalskiego.
bieg 5:1
XIV
[39:44] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Norbert Kościuch (1 pkt), Luke Becker (0 pkt).

Podwójna wygrana gdańszczan po prowadzeniu od startu do mety. Szkoda, że nie dało się tak wcześniej.
Teoretycznie Wybrzeże może jeszcze ten mecz zremisować, ale w ostatnim wyścigu żaden z gości nie może dojechać do mety. 2 minuty przerwy dla Jamroga, który pojedzie wyścig po wyścigu.
XV
bieg 5:1
XV
[44:45] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Aleksandr Łoktajew (1 pkt), Brady Kurtz (0 pkt).

Powtórka z poprzedniego wyścigu. Prowadzenie gdańszczan od startu do mety. Niestety, tylko zmniejszyli rozmiary porażki do 1 pkt.
Koniec meczu. Orzeł pokonał Wybrzeże 45:44.

8 Unia Tarnów 5 0 0 5 185:264 0
W rundzie zasadniczej wszystkie drużyny zmierzą się między sobą systemem mecz i rewanż. Za wygraną w dwumeczu przyznawany jest punkt bonusowy. Ostatni zespół spada z ligi, cztery pierwsze awansują do play-off, w którym odbędą się półfinałowe dwumecze i dwumecz finałowy. Tylko zwycięzca awansuje do PGE Ekstraligi.
Tabela wprowadzona: 2021-05-20