stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Z miłości do rzeczy, czyli o kolekcjonowaniu designu - spotkanie

Jak twierdził Franciszek Starowieyski, "zbieractwo to jedyna z dziedzin, w której za każdym rogiem czeka przygoda". Pasja zbieractwa towarzyszy człowiekowi od wieków, pochłaniając ogromne zasoby miejsca, czasu a często też pieniędzy. Niegdyś zarezerwowane wyłącznie dla sztuk pięknych i rzemiosła artystycznego, współcześnie kolekcjonowanie wymyka się wszelkim ograniczeniom i klasyfikacjom.

Co sprawia, że przedmioty nas pociągają? Co najchętniej zbieramy? jakie pułapki czekają na początkujących kolekcjonerów? od czego najlepiej zacząć budowanie własnej kolekcji? Te i inne pytania padną podczas rozmowy z kolekcjonerem i projektantem Damianem Dudkiem, autorem zapoczątkowanego w 2011 roku przedsięwzięcia Design of PRL, mającego na celu popularyzację polskiego projektowania graficznego i wzornictwa z lat 1945-89. Bazując na historii konkretnych obiektów ze swojej kolekcji, Damian Dudek przybliży także starania polskich projektantów o ciekawe, czytelne i atrakcyjne opakowania w trudnych czasach PRL.

Damian Dudek zajmuje się grafiką użytkową, wzornictwem przemysłowym oraz promowaniem polskiego projektowania graficznego i wzornictwa z lat 1945-89 poprzez projekt "Design Of PRL" (https://www.facebook.com/designofprl/). Stypendysta Miasta Szczecina w dziedzinie sztuk wizualnych. Brał udział w wystawie "Polish Design. Tomorrow is today" podczas Salone Del Mobile w Mediolanie w 2017 roku. Studiuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Liczne obiekty z jego kolekcji prezentowane są w Muzeum Miasta Gdyni na wystawie "Karol Śliwka. Polskie Projekty Polscy Projektanci".

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Hans Castorp, bohater jednej z książek Pawła Huelle, został "pożyczony" z powieści...

 

Najczęściej czytane