• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Z Holandii na Żuławy | warsztaty tworzenia fliz [ONLINE] | Remusowa kara, czyli Pomorze w podróży

Przegapiliście grudniowe warsztaty malowania fliz z Beatą Grudziecką? Mieszkacie w Łowiczu, Skierniewicach lub Piwnicznej-Zdroju i za daleko Wam do Gdańska? Nic straconego nadchodzimy z powtórką zeszłorocznych warsztatów malowania fliz online.

sie 13

sobota, godz. 13:00 - 15:00

Gdańsk,
bilety 120 - 160 zł
Podczas spotkania uczestnicy naniosą na ceramiczną płytkę wzory nawiązujące m.in. do elementów żuławskiego krajobrazu. Co ważne, flizę będzie można utrwalić w domowych warunkach, bez konieczności posiadania specjalnego pieca ceramicznego.

Uczestnicy otrzymają pocztą komplet materiałów potrzebnych do pracy. Prosimy o przygotowanie we własnym zakresie niewielkiej ilości zmywacza do paznokci, który przyda się do ewentualnych korekt.

Liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych i młodzieży.
Prowadzenie: Beata Grudziecka
Miejsce: online; link do warsztatów zostanie wysłany mailem 4 lipca

O prowadzącej:
Beata Grudziecka
- od 2014 roku na Żuławach prowadzi badania terenowe dotyczące obecności i związków fliz holenderskich z tym terenem. Wiedzą o flizach dzieli się od kilku lat na profilu Żuławskie inspiracje (www.facebook.com/ZulawskieInspiracje/) oraz Flizy w Polsce (www.facebook.com/flizywpolsce). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Uczestniczyła w międzynarodowym projekcie realizowanym przez The Royal Delft, najstarszą i nadal działającą manufakturę fajansu w Holandii, a także w warsztatach malowania fliz holenderskich, organizowanych przez De Koninklijke Porceleyne Fles w Delft. W 2021 ukończyła Masterclass Delfts blauw schilderen w Heinen Delfts Blauw w Amsterdamie.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Remusowa kara, czyli Pomorze w podróży.
Partnerem wydarzenia jest Muzeum w Łowiczu.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: agnieszka.domanska@nck.org.pl

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 zł
 • Bilet ulgowy
  10 zł
Bilety: 20 zł i 10 zł (U*) do kupienia tu https://nck.interticket.plnck.interticket.pl

*Bilet ulgowy przysługuje uczniom, studentom, rencistom i emerytom, posiadaczom Karty do kultury i karty Euro26, a także osobom z niepełnosprawnościami (na podstawie dokumentu potwierdzającego uprawnienia), asystentce lub asystentowi tej osoby.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki gdański kościół został przerobiony na wielofunkcyjne centrum kulturalne?