stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Yiddishland - promocja książki

Fundacja Terytoria Książki, Wydawnictwo słowo/obraz terytoria oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają na promocję książki "Yiddishland. Pieśni jidysz z kolekcji André Ochodlo".

kwi 18

sobota, godz. 19:00 - 22:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
sie 20-23

czwartek - niedziela

Sopot
Wstęp wolny
Zaproszeni goście: André Ochodlo, Adam Żuchowski.
Rozmowę poprowadzi Tomasz Olszewski (Radio Gdańsk S.A.).

Fragmenty książki będzie recytował aktor Krzysztof Gordon.

W trakcie spotkania wyświetlone zostaną video klipy z recitalu Polin - The Art od Yiddish Songs. André Ochodlo towarzyszy międzynarodowy zespół muzyczny Odem's Quintet. Nagranie zrealizowane zostało przez Video Studio Gdańsk w trakcie koncertu w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej latem 2016.

O KSIĄŻCE (terytoria.com.pl/1169-yiddishland.html):
YIDDISHLAND to wyjątkowa kolekcja 120 NOWYCH PIEŚNI JIDYSZ pod redakcją André Ochodlo, skomponowanych przez 12 współczesnych polskich kompozytorów do najwybitniejszych dzieł poezji jidysz. Książka zawiera wszystkie wiersze w oryginale (zapisane alfabetem hebrajskim i łacińskim), a także tłumaczenia na język angielski i polski.

Do każdego egzemplarza dołączona została płyta CD "YIDDISHLAND - trailer" zapowiadająca serię André Ochodlo YIDDISHLAND Collection. Płyty ukażą się 1 września 2019 roku w osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej.

André Ochodlo - założyciel i dyrektor Teatru Atelier Sopot (1989, od 1997 roku Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej), festiwalu Lato Teatralne Sopot (od 1994) i Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską (od 2006), reżyser i scenograf. Reżyseruje także w czeskich teatrach w Ostrawie i Brnie oraz na stałe współpracuje z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Adam Żuchowski - kontrabasista, kompozytor, aranżer. Współtworzy zespół TrioMania, który otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną w Polsce - Fryderyk - za jazzowy, fonograficzny debiut roku 2010, płytę CD Pearl. Jest członkiem zespołów Irka Wojtczaka. Od 2002 roku współpracuje z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Kierownik muzyczny większości projektów Andre Ochodlo.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Nestor trójmiejskich scen, Ryszard Ronczewski, obchodził w 2010 roku w Sopocie okrągły jubileusz pracy twórczej. Który?