• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Yegor Zabelov

Zapraszamy do Teatru BOTO na koncert Yegora Zabelova.

Yegor Zabielow - ten akordeonista, który prawdopodobnie utrzyma salę koncertową w pełnym podziwie, tak jak Colin Stetson może to zrobić, gdy jest w pełnym rozkwicie, tworzy bogate, nawiedzające, intensywne soundscapy dźwiękowe na swoim instrumencie. Granie na żywo, które słyszeliśmy do tej pory, niszczą wszelkie uprzedzenia dotyczące tego, jak będzie brzmiał akordeon. - Gigwise
 
"Zabielow odnajduje mentalnej mapy pomiędzy tradycyjną grą na akordeonie a post-rave'owymi, bezkompromisowymi pejzażami dźwiękowymi. Nikt nie wyobraża sobie, że wydawanie dźwięków ambientowych jako Aphex Twin na akordeonie było możliwe. - Louder Than War.

jazz - koncerty w Trójmieście


Info:
Yegor Zabelov
jest jednym z najbardziej unikatowych akordeonistów Europy Wschodniej. Obecnie muzyk mieszka i tworzy w Gdańsku. Zabelov poświęca swoją pracę odkrywaniu możliwości instrumentu, w którym się specjalizuje, niejednokrotnie docierając jego granic. Akordeon staje się w jego rękach narzędziem kreowania przeżyć mistycznych, a występy przybierają formę muzycznego rytuału. W ciągu ostatnich kilku lat Zabelov skupił się na swojej karierze solowej. Muzyk jest częstym gościem Europejskich festiwali, między innymi w Polsce, gdzie zagrał podczas Ethno Port w Poznaniu, Ethniesy w Bydgoszczy oraz Skrzyżowanie Kultur w Warszawie. W 2022 roku muzyk otrzymał Stypendium Kulturalne "Gaude Polonia" Polskiego Ministra Kultury oraz Stypendium Kulturalne Miasta Gdańsk. 

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    50 zł
Bilety: 50 zł
do nabycia w Teatrze Boto lub online

https://stage24.pl/events/yegor-zabelov-teatr-boto-1745

Opinie

Sprawdź się

Gdzie grą na saksofonie debiutował trójmiejski jazzman Przemek Dyakowski?

 

Najczęściej czytane