stat
Impreza już się odbyła

Xenia Uranova, Aidys Norbu, Aishi Ma

Zapraszamy na szczególny wieczór na koncert piękna trzech pieśni z odrębnych miejsc: Aishi Ma - baśnie Ludów Ziemi, Xenia Uranova. - bębny obręczowe, tradycyjne Instrumenty. Aidys Norbu. Śpiew Gardłowy Stepu. Muzyka Republiki Tuwińskiej w pięknej przestrzeni MoyaYoga.

Od momentu gdy zanurzyłam się w wodach Matki Rzeki Gangi, zaśpiewała we mnie. i wróciwszy z Indii, jej pieśń zapragnęła obrócić się w baśń, w głos, w dźwięk...

Ten wieczór to opowieść wielu rzek, bo każda kraina ma swoją Matkę Rzekę, która zabiera swoje dzieci do wielkiego Oceanu, gdzie przypominają sobie o wszystkim..

Aidys Norbu zabierze was tam gdzie płynie Jenisej, lub jak Tuwińcy mówią: EneSai. Wzdłuż której rozpościera się taiga i step, znaczone jurtami nomadów, stadami kopyt koni, jaków, owiec...

Ganges... Matka Ganga spływa z Himalajów niczym modlitwa z nieba obdarowywana kwiatami, światełkami płomieni, kadzidłami- oczyszcza wszystko. Mówią że słuchać opowieści znad jej brzegów, to niczym być dotkniętym przez jej święte wody...

A potem wszystkie opowieści... znad brzegow wszystkich rzek... wpadają do Morza. zmieniając się w Oceaniczną ciszę... Ten wieczór jest naszym ukłonem dla Wielkiej Tajemnicy którą jesteśmy dla Nauczyciela, Sat Guru, który istnieje w Sercu wszystkiego co jest w każdym sercu i jest naszą najprawdziwszą esencją.

Opowiemy wam dwie baśnie przeplecione świętymi pieśniami Kirtana to z Sanskrytu "wołanie, sięganie, przecinając dźwiękiem, na wskroś nieskończonej przestrzeni, do najgłębszego źródła serca, aby dotknąć i być dotkniętym przez to co Najświętsze".

Aishi Ma. Baśnie Ludow Ziemi
www.basnieludowziemi.wix.com/basnieludowziemi
Xenia Uranova
www.xeniauranova.com

Aidys Norbu - muzyk z Południowej Syberii,z Republiki Tuwińskiej. Pracuje w Centrum Kultury w stolicy Tuwy Kyzyłu ze sławami światowej sceny folkowej jak członkowie Alash, Huun Huur Tu, Chirgilchin, Tyva kyzy. Obecnie przebywa w Polsce gdzie bierze udział w projektach muzycznych i prowadzi warsztaty Śpiewu Gardłowego.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

ERGO Hestia obchodzi w tym roku jubileusz. Ile lat ma sopocki ubezpieczyciel?