• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

XXII Ogólnopolski Konkurs Tańca: Koncert galowy

Zapraszamy na XXII Ogólnopolski Konkurs Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego Gdańsk 2022. Tegoroczna edycja Konkursu odbędzie się w dniach od 31 marca do 2 kwietnia. Konkursowe zmagania zakończy uroczysty Koncert Galowy, który odbędzie się 3 kwietnia na scenie Opery Bałtyckiej, podczas którego zaprezentują się nagrodzeni tegoroczni laureaci.

Już wkrótce Gdańsk zamieni się w taneczną stolicę Polski. Stanie się to za sprawą XXII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca. Wezmą w nim udział najlepsi uczniowie wszystkich państwowych szkół baletowych w Polsce. Koncert Dyplomowy będzie zatem doskonałą sposobnością do tego, aby kandydaci gdańskiej szkoły mogli sprawdzić się na konkursowej scenie Opery Bałtyckiej, a dla Państwa to okazja dokonania oceny poziomu reprezentantów Gdańska.

Historia konkursów baletowych w Polsce sięga 1959 roku. W powojennej rzeczywistości Polska była pierwszym państwem w Europie, które podjęło tę inicjatywę. Pierwszy i drugi Konkurs odbył się w Warszawie, a od 1979 roku organizowany jest regularnie co dwa lata w Gdańsku. W 1997 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjął decyzję o nadaniu Ogólnopolskiemu Konkursowi Tańca imienia Wojciecha Wiesiołłowskiego, jednego z najwybitniejszych polskich tancerzy.

Organizator Konkursu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Centrum Edukacji Artystycznej
Współorganizatorzy: Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku oraz Opera Bałtycka w Gdańsku.

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Teatr Miniatura to teatr: