• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

XXI Festiwal Muzyki Kameralnej

Po kilkuletniej przerwie do Ratusza Staromiejskiego powraca Festiwal Muzyki Kameralnej - święto muzyki klasycznej w wykonaniu młodych artystów kształcących się w szkołach muzycznych Trójmiasta oraz w Akademii Muzycznej w Gdańsku. W ponad 20-letniej historii Festiwalu setki kameralistów prezentowały swe umiejętności gry zespołowej, która - w swej idei oparta na szacunku i uważności na drugiego człowieka - jest przestrzenią dialogu, możliwością rozmowy poprzez dźwięki. Muzyczny dialog niech będzie naszą odpowiedzią na czas konfliktu.

10 - 18 maja 2024

Gdańsk
bilety 10 - 126 zł
Kup bilet

29 czerwca - 7 lipca 2024, godz. 20.00

Sopot
bilety 69-239 zł
ulgowy 49-149 zł
przedsprzedaż 49-199 zł
Kup bilet
Na pierwszym koncercie 23 maja 2023 roku o godz. 18.00 zaprezentują się młodzieżowe zespoły kameralne z trójmiejskich szkół muzycznych I i II stopnia: Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, Zespołu Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Gdańsku - Wrzeszczu oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni. Wieczór wypełnią utwory muzyki klasycznej różnych epok i stylów wzbogacone wartościową prelekcją na temat programu. Usłyszymy rozmaite składy wykonawcze - muzyka kameralna to także wielka różnorodność!

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Drugi koncert Festiwalu 24 maja 2023 r. o godz. 18.00 wypełnią wykonania akademickich zespołów kameralnych - studentów kształcących się w Akademii Muzycznej w Gdańsku, nagradzanych na międzynarodowych konkursach wykonawczych i wyróżniających się na firmamencie młodych wykonawców. Zróżnicowanie specjalności instrumentalnych i składów wykonawczych wraz z profesjonalnym poziomem gry gwarantują niezapomniane wrażenia dla słuchaczy.

Festiwal Muzyki Kameralnej to jedyny tak kompleksowy i szeroko zakrojony przegląd młodych artystów Trójmiasta, pozwalający im na bezstresowe i wyjątkowe spotkanie na wspólnej scenie.

Organizatorem XXI Festiwalu Muzyki Kameralnej jest Towarzystwo im. Fryderyka Chopina - Koło w Gdańsku. Gdańskie Koło Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w swej działalności koncertowej od blisko 60 lat popularyzuje muzykę klasyczną. Działalność prowadzona jest z myślą o prezentowaniu mieszkańcom Gdańska najbardziej uzdolnionych uczniów i studentów Trójmiasta oraz wprowadzaniu przyszłych artystów do życia koncertowego.

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywa się kolorowa, modułowa instalacja, która znajduje się na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni?