• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XV Festiwal Integracji Artystycznej "Pozapozy"

XV Festiwal Integracji Artystycznej "POZAPOZY" rozpocznie obchody Dni Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Uroczysta gala, poprzedzona warsztatami i próbami rozpocznie się 19 października w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Przez kolejne 10 dni (20 - 29 października) w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej zaprezentowana będzie wystawa prac plastycznych, których autorami są osoby niepełnosprawne oraz seniorzy z całego województwa pomorskiego. Inauguracją obchodów będzie Festiwal Integracji Artystycznej "POZAPOZY".

W wydarzeniu wezmą w nim udział artyści, którzy tworzą podczas zajęć w środowiskowych domach samopomocy, domach pomocy społecznej, warsztatach terapii zajęciowej oraz innych placówkach. Rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach: muzycznej, plastycznej i teatralnej. To kulturalne przedsięwzięcie ma na celu aktywizację i integrację osób starszych oraz niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Ideą festiwalu jest promocja działań twórców w sposób równoprawny bez względu na ich kondycję intelektualną i fizyczną. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane twórczością osób niepełnosprawnych do uczestnictwa w wydarzeniach.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki trójmiejski teatr dysponuje Nową Sceną?