Podwyżka cen biletów do Teatru Muzycznego

Od nowego sezonu bilety na wszystkie spektakle Teatru Muzycznego w Gdyni (nie licząc przedstawień dla dzieci na mniejszych scenach) będą droższe - o 5 lub 10 zł.
Od nowego sezonu bilety na wszystkie spektakle Teatru Muzycznego w Gdyni (nie licząc przedstawień dla dzieci na mniejszych scenach) będą droższe - o 5 lub 10 zł. fot. Joanna Kurkowska/Trojmiasto.pl

Od nowego sezonu wzrastają ceny biletów do Teatru Muzycznego w Gdyni. Więcej zapłacimy za wszystkie spektakle na Dużej Scenie Teatru Muzycznego. W przypadku starszych tytułów będzie to 5 zł niezależnie od miejsca, jednak ceny "Piotrusia Pana" czy przyszłorocznych "Koncertów Sylwestrowych na bis" wzrosną o 10 zł. 5 zł więcej zapłacimy też za bilety na spektakle dla dorosłych na Nowej Scenie i Scenie Kameralnej (w dwóch przypadkach będzie to podwyżka o 10 zł). Bilety na nowy sezon są już dostępne w kasach teatru.Jak często bywasz w Teatrze Muzycznym w Gdyni?

Zobacz wyniki (524)
- Na zmianę cen biletów nakłada się kilka rzeczy. Nie jest to wskaźnik inflacyjny, bo mamy deflację - pieniędzy na naszym rynku jest mało i ceny spadają. Cały czas rozwijamy się jednak technologicznie. Mamy już bardzo rozwiniętą technologię, ale pamiętajmy o procesach starzenia się sprzętu, dostosowania mniej nowoczesnych urządzeń do tych nowszych i nieustających bieżących pracach naprawczych czy konserwacyjnych. Warto przypomnieć, że nasze zaplecze nie zostało objęte rozbudową teatru. Musimy stale w nie inwestować, co oznacza dodatkowe koszty, zazwyczaj finansowane z naszego budżetu.

Poza tym pracownicy teatru chcą zarabiać więcej i w pełni na to zasługują, bo są jednym z najlepszych zespołów w Polsce. Co roku podnosimy więc wszystkim pracownikom pensje nie procentowo, a kwotowo, o określoną kwotę, dla wszystkich taką samą. Pamiętajmy też o rosnących obciążeniach z tytułu praw autorskich, które musimy spełnić. Z powodu tych wszystkich obciążeń musieliśmy podnieść ceny, które wzrosły na tyle subtelnie, by nie były dotkliwie odczuwalne przez naszych widzów - mówi Bogdan Gasik, zastępca dyrektora teatru.

Bez zmian pozostają sceny na spektakle kierowane do dzieci na Nowej Scenie ("Pchła Szachrajka" i "Pinokio") oraz na Scenie Kameralnej ("Tuwim dla dzieci"). Jednak za wszystkie inne bilety do Teatru Muzycznego w Gdyni na nowy sezon zapłacimy więcej. Największa zmiana dotyczy bardzo dobrze przyjętego przez publiczność i krytykę musicalu "Piotruś Pan", za wstęp na którego zapłacimy o 10 zł więcej niż dotychczas. Bilety normalne na spektakle grane od wtorku do czwartku kosztują teraz 105 zł (I miejsca), 85 zł (II miejsca) i 65 zł (III miejsca), zaś ulgowe odpowiednio 65, 50 i 40 zł. Z kolei na spektakle weekendowe ceny biletów normalnych na "Piotrusia Pana" to 110 zł (I miejsca), 90 zł (II miejsca) i 70 zł (III miejsca), a ulgowe odpowiednio 70, 60 i 50 zł. Podobnie dużą "podwyżkę" i identyczny zakres cenowy obejmować będzie Koncert Sylwestrowy, prezentowany w styczniu 2017 roku "na bis". Pokazy sylwestrowe 31 grudnia 2016 roku w dalszym ciągu kosztować będą od 190 do 260 zł (bilety normalne) i od 110 do 150 zł (bilety ulgowe, ale tylko na spektakl o godz. 17).

Bez zmian pozostają i tak rekordowo wysokie ceny na musical "Notre Dame de Paris", czyli 140 zł kosztować nas będą bilety na I miejsca, 100 zł na II miejsca i 85 zł na III miejsca. Z kolei cena biletów ulgowych wyniesie 60 zł na III miejsca (na I i II miejsca nie biletów ulgowych na "Notre Dame de Paris" nie przewidziano).

To pierwsza podwyżka cen biletów w tym teatrze od czterech lat, choć nowe tytuły na Dużej Scenie miewały "własne", wyższe ceny biletów niż pozostałe spektakle.
To pierwsza podwyżka cen biletów w tym teatrze od czterech lat, choć nowe tytuły na Dużej Scenie miewały "własne", wyższe ceny biletów niż pozostałe spektakle. fot. Anna Szczodrowska/Trojmiasto.pl
5 zł więcej niż dotąd zapłacimy za obejrzenie pozostałych musicali na Dużej Scenie. Teraz za bilety normalne na "Ghost""Chłopów" zapłacimy 100, 80 i 60 zł w zależności od miejsca w dniach wtorek-czwartek oraz 105, 85 lub 65 zł od piątku do niedzieli, zaś za bilety ulgowe 65, 45 i 35 w zależności od miejsca w dni powszednie i 65, 55, 45 zł w weekendy. Tańsze są najlepsze miejsca na spektakle "Grease""Spamalot", jednak za miejsca II i III zapłacimy nieco więcej (bilety normalne to odpowiednio 90, 80 i 70 zł w dni powszednie oraz 100, 90 i 75 w weekendy; bilety ulgowe - 60, 50 i 40 zł dni powszednie i 65, 60 oraz 45 zł za spektakle od piątku do niedzieli). Najmniej kosztują bilety na weterana Dużej Sceny - "Skrzypka na dachu". Teraz za wstęp na niego zapłacimy odpowiednio 80, 70, 55 zł za bilety normalne od wtorku do czwartku i 90, 80, 65 zł za bilety normalne w weekendy oraz 50, 45, 35 za bilety ulgowe od wtorku do czwartku oraz 60, 50 i 40 zł za bilety od piątku do niedzieli.

Podobnie rzecz się ma ze spektaklami Nowej Sceny - "Avenue Q", "Kumernis, czyli o tym jak świętej panience broda rosła""Oknem na parlament". Ich ceny również wzrosły o 5 zł. Nowe ceny biletów normalnych od wtorku do czwartku to 80 zł (miejsca na parterze) i 70 zł (na balkonie), a ulgowych 60 zł (miejsca na parterze) i 50 zł (na balkonie). Zaś za bilety normalne od piątku do niedzieli zapłacimy 90 zł (na parterze) i 80 zł (na balkonie), natomiast za ulgowe na przedstawienia weekendowe zapłacimy - 70 zł (na parterze) i 60 zł (na balkonie). Z kolei o 10 zł wzrosły ceny biletów na "Klub kawalerów""Szalone nożyczki" i wynoszą obecnie tyle samo, co ceny pozostałych spektakli Nowej Sceny (wcześniej były od nich o 5 zł tańsze). Także prowadzone przez Jerzego Snakowskiego na Nowej Scenie Musicalomanie od sezonu 2016/2017 będą droższe o 5 zł. Aktualne ceny biletów to 40 zł (bilet normalny) i 30 zł (bilet ulgowy).

5 zł więcej zapłacimy również za spektakle dla dorosłych prezentowane na Scenie Kameralnej: "Mały książę. Końcówka" oraz "Tuwim dla dorosłych". Aktualne ceny to 55 zł (bilety normalne wtorek-czwartek) i 65 zł (bilety normalne piątek-niedziela) oraz 40 (bilety ulgowe wtorek-czwartek) i 45 zł (bilety ulgowe piątek-niedziela).

Kolejne spektakle, które znajdą się w repertuarze od lutego do końca sezonu, także będą miały już nowe ceny biletów.

Opinie (89) 1 zablokowana

 • Co?! Już i tak jest strasznie drogo.

  Ja będę płacił po 110 zł za bilet plus dla dzieciaczka a na każdym spektaklu jest kilkanaście osób z urzędu miasta z darmowymi wejściówkami.

  • 175 15

 • dobra zmiana

  Zabrali na 500+ dla patologii posiadającej dzieci, a zabiorą nam bezdzietnym singlom, którzy płacą najwięcej podatków.

  • 123 61

 • Rozumiem potrzeby teatru, mimo to mam pewne obiekcje. Bywamy w teatrze z rodzinką chętnie (trzy osoby) i pewnie następny spektakl odpuścimy. Myślę jednak że frekwencja nie spadnie, bo warto chodzić do teatru, zespół wspaniały.

  • 39 7

 • Nie ma się im co dziwić

  Widzą, że publiczności zawsze pełno, ludzie i tak będą przychodzić mimo tych (i pewnie w przyszłości następnych) podwyżek. Jak ich zacznie brakować to obniżą ceny biletów :) Normalne działanie rynkowe.

  • 93 4

 • A co to ma wspólnego z artykułem?

  • 27 16

 • Bo urzędników trzeba "ukulturalniać" :)

  • 41 2

 • To że rząd zamiast dofinansowywać patoli powinien dołożyć do teatru żeby były tańsze bilety.

  • 39 31

 • A niech zrobią nawet po 500zł bilety to i tak nie pójdę.

  • 51 27

 • O to przykład typowego polskiego wielbiciela sztuki.

  Może UM miałby podniesc ceny wody i z tych pieniędzy doplacić do biletów aby tacy kulturalni mogli sobie za półdarmo ogladać wystawiane w tym teatrze ;przedstawienia"

  • 18 22

 • Dobra zmiana. Lepiej dofinansować kościół niż kulturę...Swoją drogą ta ulica wygląda koszmarnie teraz-zero zieleni,wszystkie drzewa wycięte...

  • 58 17

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Warsztaty polskiej muzyki tradycyjnej
Warsztaty polskiej muzyki tradycyjnej
warsztaty
lis 24-5.12
Warsztaty - GAK Plama ul.
Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
Design Oskara Zięty w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa i Domu Uphagena
Design Oskara Zięty w zabytkowych...
wystawa
maj 12-28.11
Gdańsk, Muzeum Gdańska

Kulinaria

Sprawdź się

Sprawdź się

Główna siedziba Muzeum Narodowego przy ul. Toruńskiej 1 znajduje się w gmachu należących niegdyś do:

 

Najczęściej czytane