stat

Wystawy w Ośrodku Papieskim

Kustosz ks. prałat Kazimierz Wojciechowski oraz Wolontariat Papieski "Tecum" zapraszają do peregrynacji n/w trasami i zwiedzania ekspozycji: "JAN PAWEŁ II - Świętość", Gdański Szlak Godności z Janem Pawłem II i Zaspiański Szlak Godności z Janem Pawłem II.

Ośrodek (z wyjątkiem poniedziałku) czynny:
od wtorku do piątku w godz. 10-16,w sobotę i niedzielę w godz. 10-17
Koronka do Miłosierdzia Bożego od 15 - 15:20 ,transmisja z Sanktuarium w Łagiewnikach

Grupy wycieczkowe, np.szkolne, prosimy o wcześniejszy kontakt tel. lub mailowy.

Zapraszamy także do uczestnictwa w innych wydarzeniach organizowanych przez Archidiecezjalne Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Gdańsku Zaspie oraz Jego modlitewnego nawiedzania a także codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Jana Pawła II w godz. 8 - 18.

"JAN PAWEŁ II - Świętość"
multimedialna ekspozycja złożona z filmów i wystaw;
projekt i scenariusz dr Stanisław Łętowski:
"Byłeś naszym ważnym gościem"-film wspominkowy realizacja Ryszard Balewski
Polscy święci i błogosławieni Jana Pawła II -wystawa
koordynator S. Łętowski, oprac. i druk B. Kanka,B.Drozd-Grupa Print Graphics
Pamiątki i relikwie św. Jana Pawła II (zbiór własny Sanktuarium)
"Tryptyk rzymski" - grafiki i reliefy prof. Mariusza Kulpy,
Watykańskie karty pocztowe i medale z pielgrzymek
( ze zbiorów własnych GODNJPII)
Polskie znaczki pocztowe ( ze zbiorów własnych GODNJPII)

Parafia pw. Opatrzności Bożej, 80-457 Gdańsk, al. Jana Pawła II 48 www.opatrznosc.gda.pl

Gdański Szlak Godności z Janem Pawłem II
Szlak turystyczno-pielgrzymkowy przebiega przez miejsca nawiedzone i związane z nauczaniem Jana Pawła II w Gdańsku 12.06.1987 r. podczas III pielgrzymki apostolskiej do Polski. Większość z nich są to jednocześnie miejsca i obiekty o wielkim kulturowym, historycznym i poznawczym znaczeniu. Miejsca te istnieją w świadomości Polaków jako znaki sprzeciwu wobec zła i są przykładem siły ludzkiego ducha w obronie przyrodzonej godności człowieka.

Trasa autokarowa obejmuje: GDAŃSKI OŚRODEK DOKUMENTACJI NAUCZANIA JANA PAWŁA II - wprowadzenie, Westerpllate,Poczta Polska,kościół Mariacki, kościół św. Brygidy, Plac Solidarności,Cmentarz na Zaspie, Pomnik " W Hołdzie Bohaterom" , Zielony Pomnik w Parku JPII, Archidiecezjalne Sanktuarium Św. Jana Pawła II.
Zwiedzanie tylko dla grup zorganizowanych po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym uzgodnienieu terminu. Kontakt: 723 453 506, opatrznosc.zaspa@gmail.com
Przebycie całego tematycznego autorskiego szlaku jest możliwe tylko z licencjonowanym przewodnikiem współpracującym z Gdańskim Ośrodkiem Dokumentacji Nauczania Jana Pawła II, 80-457 Gdańsk,al.Jana Pawła II 48

Zaspiański Szlak Godności z Janem Pawłem II
Ten pieszy szlak jest częścią Gdańskiego Szlaku Godności z Janem Pawłem II i prowadzi po miejscach zlokalizowanych na Zaspie ( na mapce ozn. 1.,7.,8.,9.,10.), począwszy od Sanktuarium Św. Jana Pawła II - GDAŃSKI OŚRODEK DOKUMENTACJI NAUCZANIA JANA PAWŁA II (GODNJPII).

Program tematycznych pielgrzymek w intencji,np. pokoju, obejmuje: w GODNJPII filmy (ok 30 min) - Homilia Jana Pawła II na Westerpllate i Obrona Poczty Gdańskiej,Odmawianie w drodze różańca św. Tajemnice Światła (ok 50 min). T.1 przy wejściu do Sanktuarium, T.2 w Parku Millenium Gdańska , T.3 przy grobach Obrońców Poczty Polskiej,T.4 przy Pomniku w Hołdzie Bohaterom, T.5 Zielony Pomnik i przejście do Kaplicy św Jana Pawła II oraz do GODNJPII. Filmowe wspomnienie homilii dla Świata Pracy,będącej częścią multimedialnej ekspozycji "Jan Paweł II Świętość", kończy modlitewną 1,5 godz. peregrynację. Długość trasy 2,8 km.

Grupy wycieczkowe lub pielgrzymkowe zainteresowane zwiedzaniem w/w tras prosimy o
Kontakt: 723 453 506, opatrznosc.zaspa@gmail.com

2 lipca - 5 sierpnia 2022, godz. 13:00 - 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

1 - 24 lipca 2022, godz. 13:00 - 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W 1994 doszło w Gdańsku do wypadku autobusu, w którym zginęły 32 osoby. W której dzielnicy doszło do katastrofy?