• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa zabytkowych rowerów z XIX i XX wieku

Oryginalny Tricycle z 1890 roku, replika bicykla, rowery wojskowe z czasów II Wojny Światowej, rowery miejskie z lat 60. XX wieku, a także popularne "składaki" będzie można obejrzeć podczas wyjątkowej wystawy w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan. Ekspozycja składająca się z 35 historycznych jednośladów będzie dostępna od 29 kwietnia do 18 maja. Wstęp bezpłatny!

Pierwsze rowery powstały w drugiej połowie XIX wieku. Od tego czasu powstało wiele rodzajów tych pojazdów, z których korzystamy podczas codziennych dojazdów do szkoły i pracy, turystycznych wypraw czy licznych dyscyplin sportowych. Od 29 kwietnia do 18 maja Port Rumia Centrum Handlowe Auchan organizuje wyjątkową wystawę zabytkowych rowerów.

Wszyscy odwiedzający centrum będą mogli obejrzeć niezwykłe egzemplarze, m.in. oryginalny trójkołowiec z 1890 roku, bicykl dziecięcy z 1860 r, czyli rower z dużym kołem z przodu i małym z tyłu.

Wśród wystawianych jednośladów będą również rowery wojskowe, które wykorzystywano podczas II wojny światowej i w latach 50. XX w., rower transportowy, a także liczne modele spotykane na ulicach i drogach Europy od 1940 do 1990 roku. Nie zabraknie popularnych rowerów produkcji polskiej, niemieckiej czy radzieckiej, takich jak m.in. romet czy ukraina.

W ostatni dzień wystawy 18 maja odbędą się gry i zabawy dla najmłodszych z użyciem zabawek popularnych wiele lat temu i znanych starszym pokoleniom. Dzieci będą mogły także sprawdzić się jako kierowcy samochodzików poruszanych pedałami.

Wystawa zabytkowych rowerów odbędzie się od 29 kwietnia do 18 maja w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Ekspozycję będzie można oglądać w godzinach pracy galerii handlowej. Gry i zabawy dla dzieci odbędą się 18 maja od godz. 13.00 do 18.00.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Czy gdyński Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port to pierwszy w historii taki festiwal w Polsce?