• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa z okazji 75-lecia WiMBP

Jubileusz 75 lat istnienia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku jest okazją nie tylko do przypomnienia przeszłości placówki, ale też zaprezentowania jej stanu obecnego (a jest się czym pochwalić!). Taki właśnie cel przyświecał bibliotecznemu zespołowi, który zgromadził materiały do wystawy prezentowanej od 7 do 31 lipca 2020 r. na placu przed galerią handlową Forum Gdańsk.

24 lutego - 2 kwietnia 2023, godz. 10:00 - 16:00

Gdańsk,

24 marca - 7 kwietnia 2023, godz. 11:00 - 18:00

Wstęp wolny
Na dziesięciu planszach przybliżone zostały m.in.: kalendarium historyczne, interesujące statystyki porównawcze z lat 1947-2020, informacje dotyczące patrona placówki i jej współczesnej działalności (księgozbioru, jego udostępniania, filii, działalności regionalnej, kulturalnej, promocyjno-marketingowej i in.). Całość wieńczą cytaty o książkach i ich czytaniu autorstwa nie tylko pisarzy i poetów, ale również filozofów, kronikarzy, a nawet świętych. Treściom towarzyszą dawne i współczesne fotografie pochodzące ze zbiorów WiMBP oraz Polskiej Akademii Nauki Biblioteki Gdańskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z wystawą!

Wystawę w wersji elektronicznej można obejrzeć pod linkiem: https://bit.ly/3izxHGl

Pierwsza wystawa przygotowaną w związku z jubileuszem jest eksponowana na ogrodzeniu Parku Oliwskiego do 19 lipca 2020 r.: http://wbpg.org.pl/aktualnosc/wystawa-jubileuszowa

Informacje o Jubileuszu 75-lecia WiMBP w Gdańsku: http://wbpg.org.pl/jubileusz

Opinie

Sprawdź się

W jakim mieście znajduje się siedziba główna ERGO Hestii?

 

Najczęściej czytane