stat

Wystawa z okazji 75-lecia WiMBP

Jubileusz 75 lat istnienia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku jest okazją nie tylko do przypomnienia przeszłości placówki, ale też zaprezentowania jej stanu obecnego (a jest się czym pochwalić!). Taki właśnie cel przyświecał bibliotecznemu zespołowi, który zgromadził materiały do wystawy prezentowanej od 7 do 31 lipca 2020 r. na placu przed galerią handlową Forum Gdańsk.

19 października - 9 listopada 2020, godz. 12:00 - 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

6 czerwca - 25 października 2020

Gdańsk,
bilety 16 zł
ulgowy 8 zł
Na dziesięciu planszach przybliżone zostały m.in.: kalendarium historyczne, interesujące statystyki porównawcze z lat 1947-2020, informacje dotyczące patrona placówki i jej współczesnej działalności (księgozbioru, jego udostępniania, filii, działalności regionalnej, kulturalnej, promocyjno-marketingowej i in.). Całość wieńczą cytaty o książkach i ich czytaniu autorstwa nie tylko pisarzy i poetów, ale również filozofów, kronikarzy, a nawet świętych. Treściom towarzyszą dawne i współczesne fotografie pochodzące ze zbiorów WiMBP oraz Polskiej Akademii Nauki Biblioteki Gdańskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z wystawą!

Wystawę w wersji elektronicznej można obejrzeć pod linkiem: https://bit.ly/3izxHGl

Pierwsza wystawa przygotowaną w związku z jubileuszem jest eksponowana na ogrodzeniu Parku Oliwskiego do 19 lipca 2020 r.: http://wbpg.org.pl/aktualnosc/wystawa-jubileuszowa

Informacje o Jubileuszu 75-lecia WiMBP w Gdańsku: http://wbpg.org.pl/jubileusz

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Orłowie działa od...?