• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa studentów Wydziału Grafiki ASP

Serdecznie zapraszamy na wystawę studentów Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku z pracowni podstaw projektowania graficznego prof. Tomasza Bogusławskiego do Galerii ZPAP Projektanci na Piwnej przy ul. Piwnej 67/68 w Gdańsku.

12 - 25 sierpnia 2022

Gdańsk,
Wstęp wolny

8 lipca - 21 sierpnia 2022

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł
Wernisaż wystawy w dniu 01.07.2022 r. (piątek) o godz. 17.00
Wystawa czynna w dniach 01-24.07.2022 r., od wtorku do niedzieli, w godzinach 13.00-17.00
kurator wystawy: Piotr Kowalski

Relacja z otwarcia wystawy będzie dostępna na naszej stronie internetowej www.zpap-gdansk.pl i w mediach społecznościowych.

Kolejną wystawą w Domu Liter na Piwnej, gdańskiej galerii ZPAP, jest prezentacja prac studentów Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku z pracowni podstaw projektowania graficznego prof. Tomasza Bogusławskiego. Wspólnie z profesorem i jego asystentem mgr. Adamem Pękalskim dokonaliśmy wyboru prac, które znalazły swoje miejsce na wystawie w galerii. Wybór był trudny, ponieważ prace wykazywały bardzo wysoki poziom artystyczny, odznaczały się doskonałym wyczuciem koloru, formy, no i oczywiście typografii, szczególnie w plakacie filmowym. Nie pozostaje mi nic innego, tylko zaprosić miłośników sztuki projektowania graficznego i pozostałych gości przebywających w Gdańsku do odwiedzenia tej szczególnej wystawy.
kurator Galerii Piotr Kowalski

Projektowanie zawsze wydawało mi się spotkaniem idei przygody z ideą porządku - jak powiedziałby Zbigniew Herbert.

Od ponad 20 lat, prowadząc Pracownię Podstaw Projektowania Graficznego, zapraszam do tego spotkania studentów I i II roku studiów gdańskiej ASP mierzących się z tajnikami grafiki. Namawiam ich do otwierania oczu na kolory, barwy, kształty, faktury, litery, znaki i ślady narzędzi graficznych, ale także do otwierania głowy na ich znaczenia, konteksty i pola oddziaływania. Cieszy mnie, kiedy niepozorna - zdałoby się - etiuda studencka ujawnia potencjał wyobraźni przekraczający formułkę ćwiczenia stylistycznego czy gramatycznej wprawki. Mam nadzieję, że wśród prezentowanego w Galerii na Piwnej wyboru prac studentów dostrzegą Państwo takie udane świadectwa ich talentu i kreatywności" prof. Tomasz Bogusławski.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile metrów liczy zabytkowy piec kaflowy w Dworze Artusa?