• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Wystawa retrospektywna Agnieszki Wołodźko

Wystawa retrospektywna gdańskiej artystki Agnieszki Wołodźko. Stanowi podsumowanie 35 lat jej pracy twórczej.

2 lipca - 4 września 2022, godz. 12:00 - 19:00

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł
Niemal od początku osią jej zainteresowań był postulat zaangażowania sztuki oraz chęć wydostania jej z klatki estetyzmu i zbliżenia do życia. Działania Agnieszki Wołodźko częściej mają charakter akcji i działań ulotnych niż polegają na tworzeniu obiektów. Skupiają się wokół tematów społecznej roli sztuki, ekofeminizmu, fenomenu podróży i mobilności, relacji wobec Obcego, problemów współczesnego miasta, a także innych wyzwań, których źródłem jest współczesna rzeczywistość.

Artystka niejednokrotnie pracuje w przestrzeni społecznej, angażując do współpracy publiczność, przechodniów i lokalnych mieszkańców. Ze względu na taki charakter jej pracy, artefakty zgromadzone na wystawie są niekiedy raczej fragmentarycznymi pozostałościami po ulotnych wydarzeniach aniżeli kompletnymi dziełami. Ekspozycja gromadzi m.in. obiekty, instalacje, malarstwo, prace fotograficzne i wideo.

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 maja o godz. 19:00. Zapraszamy!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W jednym z oddziałów Muzeum Narodowego w Zielonej Bramie znajduje się:

 

Najczęściej czytane