• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa prac wideo Franka Warzywa (1 opinia)

POKAZ PRAC WIDEO FRANKA WARZYWA
Gdzie: CSW Łaźnia / Jaskółcza 1 / Gdańsk / Dolne Miasto
Kiedy: 16.06.2023, godz. 14.00 - 20.00 
17 -18.06.2023, godz. 12.00 -20.00

Projekt w ramach cyklu Windows 2023. Nowe Zjawiska
Kuratorka: Anna Szynwelska

Jubileusz 25-lecia CSW Łaźnia zasługuje na stosowne uczczenie. W ramach projektu Windows 2023 przygotowaliśmy specjalne wydarzenie na tę okazję wiksę z Frankiem Warzywa i Młodym B. Koncert odbędzie się w ciężarówce LKW Gallery 16 czerwca o 20.00.
Ponadto, w CSW Łaźnia przy Jaskółczej 1 przez cały weekend będzie można oglądać kompilację prac wideo i teledysków stworzonych przez Franka Warzywa (prywatnie Franka Drażbę).

FRANEK WARZYWA
Franek Warzywa to postać internetowego influencera, która istnieje w kontrze do hermetycznego środowiska i ograniczonego pola odbiorców rynku sztuki, oraz instytucji kultury w Polsce. Główną przestrzenią komunikacji Franka są media społecznościowe takie jak TikTok, YouTube, Instagram i Spotify, a w swoich wypowiedziach wykorzystuje różnorodne media takie jak wideo, animacja 3D, muzyka, grafika, czy nawet otwarcie krytykowane przez niego malarstwo. Istotą działań niezależnie od techniki jest performatywny proces angażujący odbiorców w przestrzeni, w której są umieszczani. Taką przestrzenią może być zarówno cyfrowa rzeczywistość TikToka czy Instagrama, jak i fizyczne miejsce, takie jak warzywniak, bazar lub klub podczas koncertu. Ważne jest tworzenie realnej relacji zachęcającej widzów i odbiorców do aktywnej partycypacji w procesie twórczym. Za muzykę duetu odpowiada Młody B: tajemniczy producent i multiinstrumentalista z jazzowym wykształceniem i zajawką ornitologiczną. Ich ekstatyczne, żywiołowe koncerty zawsze wypełniają kluby po brzegi, a publiczność z niezwykłym oddaniem, niemalże transowo śpiewa wspólnie utwory. Dla Franka Warzywa istotne są trzy kwestie: zdrowy styl życia, sztuka partycypacyjna i uśmiech na buzi. Posługuje się prostym językiem, który miejscami staje się wręcz nad wyraz wulgarny, świadomie dystansując się od formy przeintelektualizowanej wypowiedzi artystycznej, z którą się nie utożsamia. Humor jest uniwersalnym środkiem wyrazu, poprzez który komunikuje ważne dla niego problemy, kamuflując je w pozornie naiwnej i infantylnej wypowiedzi. Ostatecznym jednak celem jest dla niego zabawienie odbiorcy, sprawienie żeby się uśmiechnął oraz sięgnął po zdrową przekąskę w formie owocu lub warzywa.

IG: franek_warzywa
YT: www.youtube.com/@FranekWarzywa
https://linktr.ee/franek_warzywa

Opinie (1)

  • Szkoda studentów

    Tylko natura jest obecnie uczciwa i prawa

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W którym roku został założony sopocki Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej?