• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa plakatów Jacxa Staniszewskiego

Zapraszamy na wystawę plakatów JACXA STANISZEWSKIEGO do Galerii ZPAP Dom Liter przy ul. Piwnej 67/68 w Gdańsku.

26 marca - 31 maja 2024, godz. 9:00

Wstęp wolny

27 września - 10 października 2024

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wernisaż dla zaproszonych gości w dniu 31.03.2023 r. o godz.18.00
Wystawa będzie czynna w dniach 1-23.04.2023 r. w godz. 13.00-17.00 ( w poniedziałki nieczynne) w Galerii ZPAP Dom Liter przy ul. Piwnej 67/68 w Gdańsku.

Kurator wystawy: Piotr Kowalski

JACX STANISZEWSKI
Urodzony w 1957 roku w Lęborku, autor instalacji wizualnych, rzeźb, plakatów, grafiki wydawnictw muzycznych. Absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki gdańskiej PWSSP (obecnie ASP), od 1992 roku wykładowca ASP. Stworzył i prowadzi Pracownię Propagandy Społecznej na Wydziale Grafiki. Uprawia rodzaj performanceu wizualnego, w którym emocje jako czynnik nadrzędny tworzą silne relacje z odbiorcą. Pokazywał swoje działania między innymi w Zachęcie, Muzeum Narodowym i CSW w Warszawie, a ostatnio na Biennale Sztuki Współczesnej w Nakanojo 2015 (Japonia). Założyciel formacji muzycznych Chlupot Mózgu i Maszyna do Mięsa.

,,Tworzę prace, w których liczy się przede wszystkim emocja odpowiednio wyartykułowana, pozbawiona przymilania się. ,,Wizualny performance to definicja właściwie oddająca fakt powstawania i odbywania się zdarzeń według mojej wyobraźni. Rodzaj uczciwej surowości w podawaniu tematu bez upiększeń buduje, według mnie, silne relacje z widzem. Przeżycie zastępuje kontemplacje. Jacx Staniszewski

Opinie

Sprawdź się

Jaka była pierwsza wystawa w Żaku w Gdańsku, podczas której pokazano m.in. wykopane karabiny z czasów wojny?