• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Wystawa na Dolnym | Moje Miejsce | Wystawa plenerowa prac dzieci na Dolnym Mieście

Wystawa na Dolnym to efekt edukacyjno-artystycznych spotkań, zorganizowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA. W warsztatach brały udział dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 65 im. Alfa Liczmańskiego w Gdańsku.

Wystawa zainstalowana na pasie zieleni ul. Łąkowej, dostępna jest do zwiedzania dla każdego zainteresowanego, od 25.06 do 28.08.2022 

Wernisaż: 25.06.2022, godz. 12.00
Pas zieleni ul. Łąkowej, Dolne Miasto
Wernisaż towarzyszy dużej, sąsiedzkiej imprezie, pt. Lato na Dolnym Mieście
Termin wystawy: 25.06-28.08.2022

 
Nazwiska prowadzących: Piotr Paluch, Weronika Lipniewska, Mikołaj Robert Jurkowski

Tak o wystawie mówi Weronika Lipniewska, jedna z osób prowadzących warsztaty:
Tematem przewodnim cyklu jest Moje Miejsce. Celem spotkań było przybliżenie uczestnikom i uczestniczkom graficznych praktyk i sprowokowanie śmiałych, twórczych rozwiązań. Dużo czasu poświęciliśmy na rozmowy towarzyskie, jak i zawodowe związane ze sztuką. Moje Miejsce to przestrzeń tematyczna, otwarta na dosłowne i symboliczne skojarzenia, na uniwersalne lub bardzo osobiste wypowiedzi. W oparciu o najprostsze środki: czarny i biały papier oraz nożyczki, wspólnie odkrywaliśmy na nowo rolę wyobraźni w procesie tworzenia. Zebrane i prezentowane prace pełne autentyczności i błyskotliwych obserwacji, są ukoronowaniem twórczej zabawy i dziecięcej odwagi.

Projekt realizowany w zakresie zadania "Dolne Miasto. W Centrum" w ramach kontynuacji projektu "Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku", dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki autorski teatr tworzy znany trójmiejski performer Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz?