• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Wystawa malarstwa z natury Eleny Emelyanovej

W dniu 5 sierpnia 2022 r. o godz. 18.00 w Galerii ZPAP "Projektanci na Piwnej" przy ul. Piwnej 67/68 w Gdańsku zostanie otwarta wystawa malarstwa z natury Eleny Emelyanovej.

24 września - 7 października 2022, godz. 19.00

Gdańsk,
Wstęp wolny

24 września - 9 października 2022

Gdańsk,
Wystawa czynna w dniach 5-21.08.2022 r, od wtorku do niedzieli w godzinach 13.00-17.00

Relacja z otwarcia wystawy będzie dostępna na naszej stronie internetowej www.zpap-gdansk.pl i w mediach społecznościowych.

Kurator wystawy: Piotr Kowalski

Elena Emelyanova urodziła się w 1972 roku w Dniepropietrowsku w Ukrainie. Już w dzieciństwie, zwłaszcza w okresie szkolnym, można było zauważyć zainteresowanie artystki rysunkiem, ale dopiero w 1995 roku, po ukończeniu Ukraińskiego Państwowego Chemiczno - Technologicznego Uniwersytetu, Olena podjęła decyzję o studiowaniu malarstwa. Początkowo przez rok chodziła do dziecięcej pracowni malarskiej, a następnie kontynuowała doskonalenie warsztatu malarskiego dla dorosłych w studiu "Gems", pod kierunkiem artysty Igora Pawłowicza Dierkaciowa. Wielokrotnie brała udział w wystawach organizowanych przez studio "Gems" w Dniepropietrowsku. Brała również udział w wystawach organizowanych w Biełgorodzie (Rosja). Z pomocą Olega Radina, właściciela galerii sztuki "Aja" w Kursku (Rosja) prezentowana była indywidualna wystawa malarstwa Oleny Emelyanovej.

Ulubionym tematem artystki jest natura, dlatego obrazy Oleny przedstawiają w większości wypadków kompozycje martwych natur. Kolor w obrazach artystki jest żywy, zdecydowany, pełen ciepła i radości. Śmiałe pociągnięcia pędzla, subtelne światło, doskonały zestaw barw i nienaganne kompozycje przybliżają nam malarski świat natury, który budzi nieopisany zachwyt u odbiorców Jej talentu.
Kariera artystki trwa już od 20 lat i każda wystawa Oleny zaskakuje coraz to nowymi kompozycjami rozwiązaniami malarskimi." Piotr Kowalski Kurator Galerii ZPAP

Opinie

Sprawdź się

W którym roku po raz pierwszy w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Poezji Społecznie Zaangażowanej o Nagrodę Czerwonej Róży?