Wystawa malarstwa

7 października, zapraszamy do Małej Galerii Klubu, na wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Jażdżewskiej - Baranowskiej. Początek o godz. 14.00, wstęp wolny !!!

7 listopada - 27 grudnia 2020, godz. 11:00

Gdańsk, Online
Wstęp wolny

4 września 2020 - 31 stycznia 2021, godz. 10:00

Wstęp wolny
Wystawę będzie można oglądać w Małej Galerii Klubu MW im. admirała floty Andrzeja Karwety do 27 października. /Klub MW, ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/ w godz. 8.00-15.00 oraz w soboty i niedzielę na życzenie. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy !!!

Krystyna Jażdżewska - Baranowska

Artystka plastyk, maluje od ponad pół wieku. Studia ukończyła w 1979 roku w PWSSP w Gdańsku pod kierunkiem prof. Andrzeja Dyakowskiego. W roku 1994 uzyskała status twórcy plastyka nadany przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. W 1996 roku ukończyła 2 letnią naukę malarstwa i rysunku pod kierunkiem prof. Włodzimierza Łajminga. W dorobku artystycznym ma 49 wystaw indywidualnych oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, na których zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia.

Maluje głównie w plenerze, przede wszystkim pejzaże, zwłaszcza marynistyczne. Od kilkunastu lat organizuj ogólnopolskie plenery, głównie nad morzem, od 8 lat w Sztumie.

Krystyna Jażdżewska - Baranowska jest artystką, która w niezwykły sposób łączy ze sobą kolory. Obrazy budzą w odbiorcy uczucia, wywołują emocje, odzwierciedlają realia, czuje się wyczarowany pędzlem powiew wiatru, przesuwające się obłoki, świecący promień słońca, urok ulotnej chwili, zatrzymanej przez artystkę na płaszczyźnie. Artystka maluje głównie olejem, pastelą i akwarelą.

Od 1983 r. należy do Stowarzyszenia Nadbałtyckich Plastyków im. Mariana Mokwy w Gdańsku oraz Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów im. Antoniego Suchanka "Mare Nostrum". Tematem morskim zainteresowała się z chwilą zamieszkania w Gdyni, która nadal ją fascynuje.


- Na pytanie kim jest Krystyna Jażdżewska - Baranowska: dobrym artystą malarzem, czy dobrym organizatorem, a może dobrym społecznikiem, odpowiedziałbym, że wszystkim na raz. Pasja, zaangażowaniem i skuteczność to Jej główne cechy. Stowarzyszenie Nadbałtyckich Plastyków im. Mariana Mokwy dumne jest z członkini jaką jest Krystyna.


mgr sztuki Romana Karmasz
Prezes Stowarzyszenia Nadbałtyckich Plastyków im. Mariana Mokwy

Opinie 1 zablokowana

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku po raz pierwszy w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Poezji Społecznie Zaangażowanej o Nagrodę Czerwonej Róży?