stat
PATRONAT

Wystawa malarstwa "Hasłoobrazy" Andrzeja Zujewicza

Andrzej Zujewicz tworzy zazwyczaj duże cykle malarskie, liczące po kilkadziesiąt prac (Ptaki, Zwierzęta domowe, Ślady życia, Człowiek i Notatnik osobisty). W swojej twórczości odnosi się często do człowieka, ale także inspirują go zwierzęta, naturalne zjawiska przyrodnicze, żywioły i codzienność. To, co jest powtarzalne, cykliczne, ziemskie, lub nieziemskie. Źródłem natchnienia jest jego własne życie; często maluje autoportrety.

gru 5

niedziela, godz. 12:00 - 17:00

Wstęp wolny

15 października 2021 - 16 stycznia 2022

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł
Ostatni cykl Hasłoobrazy łączy elementy grafiki i malarstwa. Powstaje w unikalnej, a może nawet prekursorskiej, technice odbijania stemplem - wykonanym w linoleum - hasła literniczego, lub znaku, bezpośrednio na malarskim podobraziu. Ciągle eksperymentuje. Tworzy kompozycje czasem op-artowskie, abstrakcyjne, lub łączy je z realnymi elementami.

Wystawa HASŁOOBRAZY powstała z prac głównie z tego cyklu. Przygotowana została, do prezentacji w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, we współpracy z Agencją Zegart.
* Patroni medialni: Artinfo.pl, Trojmiasto.pl, TOK FM, Pomorskie.eu, Prestiż Magazyn Trójmiejski, In Your Pocket, esopot.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który spośród legendarnych, często eksploatowanych przez filmowców, średniowiecznych wodzów, stał się inspiracją do budowy Dworu Artusa w Gdańsku?