stat

Wystawa malarstwa Gabriela Oleszka

Filia 5 "Koc i Książka" zapraszają na wystawę Gabriela Oleszka.

Wystawa potrwa od 1 marca do 30 kwietnia w godzinach otwarcia Biblioteki
Wernisaż: 4 marca, g. 17.00, połączony z gościnnym występem Krystyny Durys.

Gabriel Piotr Oleszek urodzony 16 marca 1948 w Wałbrzychu. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Absolwent Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni 1968 (poprzedniczki dzisiejszego Morskiego Uniwersytetu w Gdyni) oraz Uniwersytetu Gdańskiego 1976. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery, w tym 28 lat na stanowisku kapitana statków. W przerwach w pływaniu kilkakrotnie pracował w służbie Głównego Nawigatora w Polskich Liniach Oceanicznych w Gdyni oraz jako pełnomocnik dyrektora Polskiego Rejestru Statków w Gdańsku. Był również ławnikiem Izby Morskiej w Gdyni, członkiem międzynarodowej grupy roboczej do spraw Kodeksu Zarządzania Bezpieczną Eksploatacją Statków i Ochrony Środowiska Morskiego w Oslo, a także członkiem Komitetu Jakości Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytucji Klasyfikacyjnych w Nowym Jorku i przedstawicielem PRS w tym komitecie. Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie wybrzeża i ogólnopolskiej. Szereg publikacji fachowych w prasie specjalistycznej. Był też stałym współpracownikiem dwutygodnika Namiary - fachowego periodyku poświęconego gospodarce morskiej. Współpracował również z TVO Gdańsk - występując między innymi w programie: Opowieści z morzem w tle. Był także członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów "MARE NOSTRUM". Zachęcony przez kolegów, a w szczególności przez czołową artystkę Stowarzyszenia Barbarę Wojtanowską zajął się też malowaniem obrazów i ponad trzysta obrazów już wykonał. W większości są to obrazy marynistyczne. Jest zafascynowany marynistyką Mariana Mokwy, Antoniego Suchanka i Henryka Baranowskiego Napisał 34 książki marynistyczne lub marynistyczne z wątkiem sensacyjnym

Drodzy Państwo!
Autor wystawy Gabriel Oleszek wraz z Biblioteką Sopocką z radością informują, że podczas wernisażu 04.03. wystąpi gościnnie, zaprzyjaźniona artystka autora prac, Krystyna Durys w mini-koncercie opartym na jej pierwszej płycie "Tribute To Ladies Of Jazz". Pani Krystyna jest wokalistką jazzową zafascynowaną erą swingu, zdobywczynią Złotej Tarki na 44. Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie, liderką septetu swingowego koncertującego na festiwalach w kraju i za granicą m.in. Dania, Szwecja, Indonezja. Utwory, które Państwo usłyszycie pochodzą m.in. z repertuaru Elli Fitzgerald, Niny Simone, czy Natalie Cole - najlepszych wokalistek jazzowych minionego wieku.

Więcej o Krystynie Durys na:
www.KrystynaDurys.pl
www.facebook.com/KrystynaDurysOfficial
www.youtube.com/KrystynaDurys
www.soundcloud.com/KrystynaDurys

*Zdjęcie udostępniono z uprzejmości UM w Gdyni.

(Regulamin organizacji imprez/wydarzeń kulturalnych znajduje się na stronie Biblioteki).

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku zbudowano Łaźnię Miejską w Nowym Porcie? Jaką funkcję będzie pełniła współcześnie?