stat

Wystawa malarstwa "50 lat twórczości" Stefana Stankiewicza

W sobotę, 9 listopada br. o godz. 17.00 Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na wernisaż wystawy znanego polskiego malarza i rysownika Stefana Stankiewicza pt. " 50 lat twórczości".

3 lutego - 18 grudnia 2020, godz. 10:00 - 12:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

3 - 17 października 2020

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wystawa potrwa do końca listopada br. Można ją oglądać codziennie w godz. 12.00-19.00 w galerii Dworku Sierakowskich. Wstęp wolny.

Stefan Stankiewicz:
ur. 1934 r. w Lipsku. Swoją edukacje artystyczną odbył na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz w PWSSP w Łodzi w pracowni prof. Adama Rychtarskiego i w PWSSP w Gdańsku pod kierunkiem prof. Krystyny Łada-Studnickiej i prof. Jacka Żuławskiego. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 1963 r.

Jego wystawy miały miejsce zarówno w Europie jak i zagranicą (wystawa w Japonii).

Ważniejsze nagrody: Zasłużony dla Miasta Gdańska, Złota Odznaka Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Plastyków za działalność twórczą. Laureat Nagrody Specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2009. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska 2009.

Prace Stefana Stankiewicza znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Historii Miasta Gdańska, Muzeum Miejskim w Grudziądzu, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Muzeum Miejskim w Rybniku, Muzeum im. J. Dunin Borkowskiego w Krośniewicach (oddział Muzeum Narodowego w Warszawie).

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Najbardziej prestiżowa i najwyższa nagroda dla dramatopisarzy przyznawana jest w: