• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa kultowych polskich motorynek

Motorynka była przedmiotem westchnień i marzeń niejednego nastolatka w Polsce w latach 70. dwudziestego wieku. Podczas wystawy, która potrwa od 18 czerwca do 2 lipca będzie można oglądać wyjątkowe pojazdy Romet, wśród których znajdą się kultowe modele M1, M2, M3 oraz 301 PONY. Ekspozycja będzie dostępna w godzinach pracy obiektu.

9 lipca - 4 września 2022

Gdańsk, Orunia Górna - Gdańsk Południe
Wstęp wolny
Centrum Handlowe Auchan Gdańsk zaprasza do wspólnego poznawania historii polskiej motoryzacji. Od 18 czerwca do 2 lipca w pasażu galerii handlowej można oglądać wystawę kultowych polskich motorynek. Ten pojazd zaprojektowały i produkowały Zakłady Rowerowe Romet. Charakteryzował się małymi wymiarami, dzięki którym z prowadzeniem śmiało radziły sobie starsze dzieci i młodzież. Motorynki rozwijały prędkość mniejszą niż 40 km/h, co pozwalało poruszać się po mieście i wybrać na wycieczkę poza nie.

Ekspozycja na wystawie w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk składa się z piętnastu pojazdów Romet, wśród których można znaleźć modele M1, M2, M3 oraz 301 PONY. Przy eksponatach będą umieszczone opisy z historią, danymi technicznymi oraz różnicami między poszczególnymi modelami.


Na odwiedzających czeka nie lada gratka! Na jednym z pojazdów, specjalnie udostępnionym zwiedzającym będzie można usiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie!

Dla dorosłych wystawa motorynek będzie okazją do sentymentalnej podróży w przeszłość, a dla dzieci i młodzieży okazją do poznania historii motoryzacji!

Wystawa kultowych motorynek będzie dostępna od 18 czerwca do 2 lipca w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku od poniedziałku do soboty od godziny 9:00 do godziny 21:00.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwotna nazwa dzisiejszego Teatru Miejskiego w Gdyni to...?