stat
Impreza już się odbyła

Wystawa komiksów Tomasza Meringa

Galeria ZPAP w Gdańsku przy ul. Mariackiej 46.47 gościć będzie unikalną wystawę, prezentację komiksu. Ekspozycja zatytułowana Wizyta: Gdańsk, sierpień 1939, historia alternatywna przedstawi emocjonującą sekwencyjną opowieść. Otwarcie wystawy odbędzie się 8 października br. o godz. 18.00.

Relacja z imprezy

Niedenthal. Gdańsk 2018

1 lutego - 12 maja 2019

Gdańsk,
bilety 12 zł
ulgowy 6 zł
Stasiu urodził się w odrodzonej po 123 latach zaborów Polsce. Uczęszczał, jak inni jego rówieśnicy, do szkoły powszechnej, w Warszawie. Uczył się pilnie, celujące wyniki osiągał zwłaszcza z matematyki i nauk przyrodniczych. Po szkole rzadko bawił się ze swoimi kolegami szkolnymi na podwórku, popołudnia wolał spędzać na czytaniu książek przygodowych i awanturniczych.

Tomasz Mering - wejherowski twórca ilustracji, komiksów, animacji i projektant graficzny. Często porusza tematy historyczne, czerpie też inspiracje z literatury pięknej. Swoje prace prezentował na wystawach w Polsce i zagranicą. Były one również publikowane w prasie i nagradzane na konkursach. W 2016 roku opublikował fabularyzowany komiks historyczny "Las Piaśnicki" wydany przez Muzeum Piaśnickie w Wejherowie. Oprócz pracy twórczej prowadzi też autorskie warsztaty komiksowe. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest też dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Strona autorska: mering.pl

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Czy wiesz...

Jaką funkcję pierwotnie pełniła Łaźnia Miejska, obecnie siedziba Centrum Sztuki Współczesnej w Gdańsku?