• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Wystawa interaktywna "Jak się spało?"

Jak spali nasi praprzodkowie? Na czym wylegiwali się starożytni Rzymianie? Czy kamienna poduszka może być wygodna? Co robiono w średniowieczu, żeby zasnąć? Czy sny mogą być prorocze? Jak to jest drzemać na mchu? Czy w przestrzeni kosmicznej można się wyspać?

Zapraszamy na wystawę "Jak się spało" do Galerii Klif w Gdyni, której organizatorem jest salon Tempur.

Jak się spało? to historia jednego z najważniejszych mebli w historii ludzkości łóżka. Na siedmiu wspaniale zilustrowanych planszach zaprezentowane zostaną senne zwyczaje od czasów prehistorycznych aż po współczesność oraz najnowsze technologie przyszłości. Celem wystawy jest zainteresowanie publiczności - i tej najmłodszej i tej nieco starszej historią i zapoznanie jej z ciekawostkami związanymi z tym, gdzie i jak dawniej spano.

Ekspozycja jest interaktywna i zachęca do samodzielnego odkrywania. Ruchome elementy pozwalają poszerzyć wiedzę o zaskakujące fakty z łóżkowej historii, a sensoryczna ściana z wypełnieniami daje szansę by przekonać się, na czym spało się najwygodniej, a co do spania proponują najlepsi współcześni producenci materacy.

Wystawa połączona jest w wernisażem prac Pani Moniki Błaszkowskiej, w piątek 01.03. premierę będzie miał obraz "chyba śnisz", zapraszamy również do obejrzenia mebli z naturalnym bursztynem bałtyckim.

Ekspozycja prezentowana jest na I piętrze w Galerii Klif od 01.03.2024, od godz. 16:00. Wstęp wolny.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Kim był Klabaternik?