• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Wystawa ilustracji Janusza Grabiańskiego

Unikatowa wystawa ilustracji Janusza Grabiańskiego (1929-1976) prezentująca oryginały prac artysty wykonane do książek: "Cudowna podróż Selmy Lagerlöf" i "Zielony kałamarz Franciszka Fenikowskiego". Artysta powszechnie znany pokoleniom Polaków, choćby z nowszej wersji "Elementarza Mariana Falskiego", czy "Rogasia z Doliny Roztoki" i kilkuset innych książek przez niego opracowanych graficznie pozostaje nieustannie jednym z największych mistrzów ilustracji. Możliwość obejrzenia oryginałów jego prac z bliska stanowić będzie zapewne dla czytelnika w każdym przedziale wiekowym absolutną radość.

14 - 29 maja 2022, godz. 19:30

Wstęp wolny

27 kwietnia - 25 maja 2022, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Dzięki uprzejmości Joanny Grabiańskiej, wdowy po artyście będziemy mogli pokazać oryginały prac artysty. Pani Joanna będzie również gościem wernisażu.
WERNISAŻ: 14 stycznia, godz. 18.00

Janusz Grabiański
Artysta grafik, ilustrator książek i serii wydawniczych, projektant plakatów, kart i znaczków pocztowych. Główny nurt jego twórczości stanowiły ilustracje do książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Urodził się 24 lipca 1929 roku w Szamotułach, zmarł 20 października 1976 roku w Warszawie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Do kiedy można zobaczyć wystawę ERGO Hestii w Muzeum Narodowym w Warszawie?