Wystawa fotografii prof.Zbigniewa Treppy pt. PHOS+GRAPHO.

26 września 2020 - 31 stycznia 2021, godz. 10:00 - 17:00

bilety 10 zł
ulgowy 6 zł

30 listopada 2020 - 31 stycznia 2021

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wystawa fotografii prof.Zbigniewa Treppy pt." PHOS+GRAPHO".

PHOS+GRAPHO - to inaczej "światło" (greckie - phos) + "pisanie" (greckie - grapho), co oznacza "pisanie światłem", czyli "fotografię". Na wystawę fotografii opatrzonych wspólnym tytułem "phos+grapho", składają się realizacje pochodzące z lat 2002-2012. Ich wspólnym mianownikiem jest strukturalność obrazów mająca swoje źródło w przekonaniu autora, że fotografia nie może obyć się bez światła. W fotografii, światła nie należy jednak pojmować wyłącznie w kategoriach zjawiska stwarzającego w obrazie nastrój, czy opisującego ukazywane motywy. Światło jest powiązane z fotografią ściślejszymi więzami aniżeli w przypadku innych mediów wizualnych. Zjawisko to bowiem, zdaniem autora, leży właśnie u podstaw jakości strukturalnych fotografii.
Zbigniew Treppa (ur. 1960), absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, kierownik Zakładu Semiotyki Obrazu i Technik Audio-Wizualnych oraz wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Opublikował kilka książek na temat obiektów "nie-ręką-ludzką-wykonanych" (greckie - acheiropoietos), ostatnio pozycję z dziedziny teorii fotografii. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych z dziedziny fotografii inscenizacyjnej oraz laureatem konkursów z dziedziny fotografii projektowej.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Główna siedziba Muzeum Narodowego przy ul. Toruńskiej 1 znajduje się w gmachu należących niegdyś do: