stat

Wystawa fotografii Marka Karewicza pt.: 'Czesław Niemen'

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w naszej Galerii.

21 listopada - 15 grudnia 2021, godz. 13:00 - 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

30 października - 30 grudnia 2021, godz. 12:00 - 18:00

Wstęp wolny
Po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie z twórczością wybitnego polskiego fotografika - Marka Karewicza. Tym razem, choć wystawa pt.: "CZESŁAW NIEMEN" będzie czynna już od 20 listopada, zapraszamy szczególnie na spotkanie z Autorem, które odbędzie się 23 listopada o godz. 16:00 w Galerii Fotograficznej MANHATTAN w CH Manhattan, Gdańsk Wrzeszcz, ul. Grunwaldzka 82, 2 piętro lok.10.

Podczas spotkania możliwe będzie nabycie książki Marka Karewicza "this is jazz" - z niepowtarzalnym, indywidualnym wpisem Autora.

Marek Karewicz (ur.1938 w Warszawie) - artysta fotografujący muzyków jazzowych i rockowych, dziennikarz muzyczny, radiowy i telewizyjny.

Absolwent liceum fotograficznego w Warszawie, studiował na Wydziale Operatorskim Państwowej Wyższej Szkoły filmowej w Łodzi. Prowadził warsztaty fotograficzne i kursy laboratoryjne fotografii w PKiN, gdzie pracował także nad okładkami do płyt.

Karewicz wykonał zdjęcia na 2 milionach negatywów. Fotografował m.in. ostatnią trasę koncertową Milesa Davisa
i europejską trasę koncertową Raya Charlesa. Jest autorem ok. 1500 okładek płytowych, m.in. serii Polish Jazz oraz uznawanej za przełomową w historii polskiego rocka płyty Blues zespołu Breakout. Przygotował też okładki płyt Ewy Demarczyk, Niebiesko Czarnych, Czerwonych Gitar, Ireny Santor, Sławy Przybylskiej, Maryli Rodowicz, Stana Borysa
i Jerzego Połomskiego.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, odznaczony honorowym tytułem La FIAP: Fédération Internationale de l'Art Photographique. Działał w Polskim Stowarzyszeniu Jazzowym.

Serdecznie zapraszamy.

Zarząd Stowarzyszenia Pomorskie Towarzystwo Fotograficzne

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Sołdek jako statek-muzeum zacumowany jest na stałe...?