• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa fotografii Jerzego Wyrębskiego

Z początkiem nowego roku CH Osowa otwiera dla mieszkańców Trójmiasta wydarzenie kulturalne, jakim jest wystawa pt. Teatr w czerni i bieli. Na czarno-białych fotografiach można podziwiać wyjątkowe ujęcia, które pozwalają przenieść się do klimatycznego świata teatru. Autorem zdjęć jest Jerzy Wyrębski, artysta specjalizujący się w fotografowaniu wydarzeń kulturalnych, a szczególnie przedstawień teatralnych. Wystawę można oglądać od 16 stycznia do 18 lutego.

1 - 31 marca 2024, godz. 09:00 - 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Dla wszystkich miłośników sztuki, teatru, a także fotografii, CH Osowa przygotowała coś specjalnego. Z początkiem roku centrum w swojej galerii otworzyło nową wystawę zatytułowaną Teatr w czerni i bieli. Jej autorem jest Jerzy Wyrębski, lokalny artysta, członek Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, którego ulubionym przedmiotem prac są właśnie przedstawienia teatralne.

Podczas swoich wystaw wielokrotnie prezentował on ujęcia ze spektakli. Zawsze jednak były to zdjęcia kolorowe. Obecna wystawa w CH Osowa jest wyjątkowa, ponieważ pierwszy raz ukazuje fotografie w czerni i bieli, co jak podkreśla autor, doda odbiorcy dodatkowej wartości.

Tym razem pokazuję Państwu zestaw zdjęć czarno-białych. Zatrzymałem na nich magiczne chwile, jakie dane mi było przeżyć, skupiając się na geście, mimice i scenicznym świetle. W moim odczuciu ładunek emocjonalny obrazów czarno-białych lepiej oddaje przekaz inscenizacji mówi Jerzy Wyrębski.

Zestaw prezentowanych zdjęć obejmuje okres 2017-2022. Kadry dają możliwość przyjrzenia się z bliska elementom wyjątkowego świata teatru, takim jak mimika aktorów, scenografie, kostiumy czy światło. Wydarzenie będzie doskonałą formą kulturalnej rozrywki na czas dłuższych zimowych wieczorów, a także w trakcie zbliżających się ferii.

Wystawę można oglądać w galerii CH Osowa od 16 stycznia do 28 lutego, w godzinach otwarcia centrum tj. 10.00-21.00. Wstęp jest bezpłatny.

 
O autorze
Jerzy Wyrębski - fotograf amator, samouk. Nigdy zawodowo nie związany z fotografią. Członek Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego od 2018 r. Aktywnie fotografuje od pół wieku (z krótkimi przerwami). Od kilkunastu lat wykorzystuje technologię cyfrową. Przedmiotem jego prac są najczęściej architektura, krajobraz i koncerty, a najchętniej fotografuje przedstawienia teatralne.
Dotychczasowe wystawy:
2018 - Teatr Snów w Galerii GTF, powtórzona w kwietniu 2019 w Oliwskim Ratuszu Kultury oraz w październiku w GAK Projektornia.
2020 - Najpiękniejszy Festiwal Świata w GAK Projektornia, następnie pokazana w galerii CH Osowa.
2021 - Albania, architektura i krajobraz w galerii CH Osowa
2021 - Udział w wystawie zbiorowej GTF LUX AETERNA Muzeum Gdańska, O/Dom Uphagena
2021 - Najpiękniejszy Festiwal Świata druga wersja, galeria GTF.
2022 - Comment Ca Va? Francja na zdjęciach w galerii CH Osowa

Opinie

Sprawdź się

Która część z cyklu "Kolory zła" Małgorzaty Oliwii Sobczak ukazała się jako pierwsza?

 

Najczęściej czytane