stat

Wystawa czasowa prac Włodzimierza Szpingera

Chcesz odbyć podróż w świat sztuki nowoczesnej, ale z nutą nowożytnego holenderskiego i włoskiego malarstwa klasycznego? A może po prostu jesteś osobą otwartą na nowe wyzwania i lubisz rzeczy nieszablonowe, które skłaniają do zadawania pytań i poszukiwania ukrytych przez artystę odpowiedzi?

Jeśli przynajmniej raz przez myśl przemknęło Ci słowo "tak", to wystawa czasowa "Optikum Nowego Świata" jest właśnie dla Ciebie!

Na wystawie zobaczysz 69 prac Włodzimierza Szpingera, uznanego artysty i absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W swoim dorobku artysta ma wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych w galeriach i muzeach na kilku kontynentach. Jego malarstwo tworzy wiele prywatnych kolekcji. Sztuka Włodzimierza Szpingera mieści się w zakresie malarstwa sztalugowego, rysunku, grafiki, akwareli i technik mieszanych.

Szpinger dystansuje się od estetyki akademickiej, tworząc i adaptując wiele tematów, nadając im jednocześnie wyjątkowy charakter. Fascynuje go baśniowość, jego malarstwo jest pełne humoru, antropomorfizmów i homo-form. Nurtujące go tematy przekłada na język swojego malarstwa. W ten sposób buduje oryginalny świat. Poprzez te groteskowe i fikcyjne postacie artysta wypowiada się najpełniej. Jest to świat natłoku zdarzeń, chaosu, który wykadrowany przez artystę odsłania oblicze współczesności.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki trójmiejski teatr dysponuje Nową Sceną?

 

Najczęściej czytane